Рахункова палата надасть всебічну допомогу Верховній Раді України для ухвалення збалансованого державного бюджету на 2020 рік. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час зустрічі керівників вищих органів аудиту України, Грузії, Азербайджану, Білорусі та Вірменії з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим, головою парламентського комітету з питань бюджету Юрієм Арістовим та народними депутатами.
«Рахункова палата готова і буде допомагати парламенту. І зараз наше завдання − ухвалення збалансованого бюджету. І тут наше сприяння буде максимальним», − сказав Валерій Пацкан. Він наголосив, що спільне завдання всіх гілок влади, щоб державний бюджет на наступний рік став бюджетом економічного розвитку країни. Валерій Пацкан також додав, що Рахункова палата об’єктивно та неупереджено вказує на всі факти неефективного витрачання бюджетних коштів та шляхи, які можуть цьому запобігати.
Голова Рахункової палати також поінформував представників українського парламенту про намір вищих органів аудиту 5 країн провести міжнародний паралельний аудит щодо профілактики і лікування туберкульозу. Він зауважив, що всі країни повинні бути зацікавлені в ефективному використанні коштів на попередження виникнення цієї хвороби та боротьбу з нею. «Для того, щоб виявити цю хворобу, потрібні невеликі кошти, в той час як повноцінне лікування на більш пізніх стадіях коштує в рази дорожче», − додав Голова Рахункової палати.
В свою чергу Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков назвав ухвалення збалансованого бюджету спільним завданням всіх гілок влади. Він підкреслив, що співпраця нового парламенту та Рахункової палати є конструктивною і вищий орган аудиту завжди відкритий до співпраці. Дмитро Разумков також позитивно оцінив намір вищих органів аудиту 5 країні провести відповідний паралельний аудит щодо ефективності боротьби з туберкульозом та висловив сподівання, що це сприятиме поглибленню співпраці ВОА.
Як повідомлялося, учора в Києві зустрілися керівники вищих органів аудиту Грузії, Азербайджану, Білорусі, Вірменії та України, щоб дати старт проведенню міжнародного паралельного аудиту щодо профілактики і лікування туберкульозу, який допоможе урядам більш ефективно боротися з цією хворобою і досягти на національних рівнях однієї з Цілей сталого розвитку.