Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Розпочав роботу Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Управління запобігання та виявлення корупції Рахункової палати інформує, що відповідно до пункту 9 частини першої статті 11, статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) створило і відкрило Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (далі – Реєстр).

Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з  корупцією  правопорушення,  порядок  його  формування  та  ведення  затверджено  рішенням НАЗК  від  09.02.2018  № 166, зареєстровано в Мін’юсті 21.03 2018 р. за  № 345/31797.

Реєстр містить інформацію про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку із вчиненням корупційного правопорушення.

Довідка стосовно юридичних осіб формується на основі даних, вказаних в ЕЦП юридичної особи, шляхом пошуку в Реєстрі за найменуванням юридичної особи, кодом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційним кодом юридичної особи іншої країни (для нерезидентів).

Зареєстрований користувач може отримати довідку стосовно себе на основі персональних даних, вказаних у його ЕЦП (кваліфікованому електронному підписі).

Інформація, доступна в Реєстрі:

1) про фізичну особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • місце роботи, посада на час вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
  • склад корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
  • вид покарання (стягнення);
  • спосіб вчинення дисциплінарного корупційного проступку;
  • вид дисциплінарного стягнення;

2) про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру:

  • найменування;
  • юридична адреса, код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
  • склад корупційного правопорушення, у зв’язку з вчиненням якого застосовано заходи кримінально-правового характеру;
  • вид застосованих заходів кримінально-правового характеру.

Реєстр безоплатний, зручний у користуванні та доступний цілодобово через офіційний веб-сайт НАЗК за посиланням: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/.

У Реєстрі передбачена функція самостійного безоплатного отримання довідки юридичними особами — учасниками публічних закупівель.