Рахункова палата регламентувала порядок роботи з повідомленнями про корупцію та викривачами корупційних дій. Зокрема, на засіданні 27 лютого було ухвалено: Порядок організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, у Рахунковій палаті та Положення про впровадження механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
Розробка відповідних документів передбачена Антикорупційною програмою Рахункової палати на 2023–2025 роки. Ця програма спрямована на розбудову ефективної системи контролю доброчесності в органі для підвищення довіри суспільства загалом.
У грудні 2023 року Рахунковою палатою ініційовано позачергове підключення до Єдиного порталу повідомлень викривачів, що й зумовило необхідність якнайшвидшої розробки та ухвалення згаданих документів.
Порядком організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, передбачено функціонування прозорого механізму подання та розгляду повідомлень, визначено канали, за допомогою яких будь-хто може подати повідомлення про корупційні дії, як із зазначенням авторства так і анонімно.
У доповнення до зазначеного Порядку затверджено Положення про впровадження механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
Положення визначає, зокрема, права та гарантії захисту викривачів.
«Викривання – це один із найдієвіших методів боротьби з корупцією, відповідно Рахункова палата зацікавлена у розвитку інституту викривачів, та гарантуватиме їм належний захист прав» – зазначив під час засідання Рахункової палати заступник начальника відділу запобігання та виявлення корупції Сергій Ярема.
Також Рахункова палата продовжує послідовну роботу над розробкою ефективної системи запобігання корупції у середині органу.