У межах моніторингу виконання рекомендацій, наданих у рішенні Рахункової палати від 26 жовтня 2021 року № 26–2 щодо Звіту про результати аудиту ефективності використання залишків медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, спрямованих на спеціалізовану стаціонарну медичну допомогу населенню Донецької області, повідомляємо.
За результатами аудиту Рахунковою палатою надано 13 рекомендацій, моніторинг виконання яких засвідчив:
Міністерством охорони здоров’я України – запропоновано виконавцем рекомендації визначити Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію, оскільки питання виведення з експлуатації гамма-терапевтичних апаратів у радіологічних відділеннях закладів охорони здоров'я та їх заміна на лінійні прискорювачі променевої радіотерапії належить до повноважень закладів охорони здоров’я, які перебувають у власності місцевих рад;
Донецькою обласною державною адміністрацією (далі – Донецька ОДА) – виконано одну рекомендацію;
Департаментом фінансів Донецької ОДА – виконано одну рекомендацію;
Департаментом охорони здоров’я Донецької ОДА, комунальним некомерційним підприємством «Обласний госпіталь для ветеранів війни
м. Святогірська» та комунальним некомерційним підприємством «Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ» – через воєнні дії виконання рекомендацій у повному обсязі унеможливлено.
Відповідно до пункту 4.7.4.3 процесу «Моніторинг виконання рішень Рахункової палати за результатами заходу державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту)», затвердженого рішенням Рахункової палати від 21.12.2023 № 31-10, враховуючи, що від запланованої дати виконання рекомендацій пройшло понад три роки, рекомендаціям Рахункової палати, наданим у рішенні від 26 жовтня 2021 року, присвоєно статус «Закрито – керівництво приймає ризик».
Зважаючи на викладене, контроль за виконанням наданих у рішенні Рахункової палати від 26 жовтня 2021 року № 26–2 рекомендацій завершено.
Голова Рахункової палати
Ольга ПІЩАНСЬКА