Фахівці Рахункової палати отримали від «Трансперенсі Інтернешнл Україна» сертифікати про навчання у сфері публічних закупівель

04.03.2021 17:14

Фахівці Рахункової палати отримали від «Трансперенсі Інтернешнл Україна» сертифікати про навчання у сфері публічних закупівель.

11 фахівців Рахункової палати за результатами проведеного «Трансперенсі Інтернешнл Україна» навчання підтвердили навички використання ліцензій доступу до закритого професійного модуля аналітики ProBI. Це дозволить оперативніше аналізувати публічні закупівлі системи Prozorro.

Як зазначив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, Рахункова палата активно впроваджує новітні практики та використовує світовий досвід у сфері публічних закупівель в поєднанні з сучасними інформаційними технологіями.

Він зауважив, що аудит щодо здійснення публічних закупівель проводиться Рахунковою палатою стосовно всіх стадій закупівель і включає перевірку та аналіз їх законності та ефективності, дотримання передбачених процедур, оцінку своєчасності отримання товарів, послуг та проведення робіт, а також аналіз стану прозорості та додержання встановлених принципів. Модуль аналітики ProBI дасть можливість проведення фінансового аудиту та аудиту ефективності здійснення публічних закупівель онлайн, що особливо важливо у період епідемії COVID 19.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан подякував представникам ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» за проведене навчання. Він зауважив, що використання цього модулю зробить аудити Рахункової палати ще якіснішими. «Ми сподіваємося, що таке навчання в подальшому пройдуть і інші наші працівники, включаючи фахівців з територіальних управлінь. Це підвищить результативність проведення аудитів в частині здійснення публічних закупівель», − зазначив Валерій Пацкан.

Зі свого боку член Рахункової палати Василь Невідомий зауважив, що наразі аналітичний модуль аудитори Рахункової палати вже використовують під час аудиту в Національному інституті раку.

Участь у заході також взяв Секретар Рахункової палати-керівник апарату Вадим Ходаковський.