Рахункова палата провела VII засідання Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф

17.11.2021 14:58

Уже два роки світ переживає не лише пандемію Covid–19, але і значне зростання кількості природних та техногенних катастроф, аварій та надзвичайних ситуацій. Тому вищі органи аудиту не можуть залишатися осторонь тих проблем, які постали перед країнами та урядами.

Про це заявив член Рахункової палати Віктор Богун під час VII засідання Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф. З огляду на пандемію COVID-19, засідання за участі представників 16-ти країн відбулося онлайн.

Віктор Богун нагадав, що питання масштабів майбутніх катастроф та їх загроза для населення стало предметом обговорення під час спільної дискусії EUROSAI та Європейської палати аудиторів «Реалізація кліматичних амбіцій», яка відбулася нещодавно в рамках Конференції ООН зі зміни клімату.

«Результати цієї конференції дозволяють сподіватися, що більшість країн вживатимуть відповідні заходи і нам спільними зусиллями вдасться сповільнити тенденцію глобального потепління та катастрофічних наслідків, які з цим пов’язані. Саме з врахуванням ролі, яку мають виконувати вищі органи аудиту в питанні запобігання катастроф, був сформований Стратегічний план діяльності Робочої групи на 20212024 роки»,  сказав Віктор Богун.

Стратегічний план підтримали всі ВОА-члени групи. Значна увага приділена природним, техногенним катастрофам та методології проведення аудитів з цих питань.

В рамках діяльності Робочої групи цього року був проведений аудит «Транскордонне перевезення відходів у світлі положень Базельської конвенції» за участю ВОА України, Словаччини та Польщі. Його результати були представлені під час засідання Робочої групи.

Крім того, учасники засідання ознайомилися з результатами опитування членів Робочої групи щодо можливих актуальних питань для проведення спільних міжнародних аудитів протягом 2022−2024 років, а також презентаціями ВОА України, Туреччини, Італії.

Довідково:

Робочу групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф створено в 2014 році згідно з резолюцією IX Конгресу EUROSAI. Протягом усього періоду групу очолює Рахункова палата України.