Відбулося 63 засідання Керівної ради EUROSAI

04.11.2024 10:13

Шістдесят третє засідання Керівної ради EUROSAI відбулося у Лондоні (Велика Британія). Під час заходу йшлося про діяльність EUROSAI та її робочих органів, розвиток інституційної спроможності, професійну співпрацю між ВОА та із зацікавленими сторонами, кібербезпеку, можливу роль інструментів штучного інтелекту у покращенні роботи ВОА, відносини організації з INTOSAI та її регіональними підрозділами, а також інші питання, над якими працювали їхні ВОА-учасники заходу протягом останнього року. За підсумком заходу учасники затвердили рішення, необхідні для функціонування організації, а також узгодили план проведення наступного засідання Керівної ради EUROSAI, яке відбудеться 2025 року у Швеції.

Загалом до зустрічі долучилися члени Керівної ради EUROSAI: ВОА Іспанії, Ізраїлю, Італії, Литви, Швеції, Словаччини, Чехії та Великої Британії, її спостерігачі: ВОА Австрії (Генеральний секретар INTOSAI), Норвегії (IDI), Польщі, Португалії, Європейська палата аудиторів, а також представники ВОА інших країн, запрошені  як гості. Голова Рахункової палати Ольга Піщанська у відеозверненні до колег перепросила за неможливість долучитися до заходу через важливі події, що відбувалися у Верховній Раді України: розгляд проєкту Державного бюджету України на 2025 рік та ухвалення змін до законодавства, що стосуються роботи Рахункової палати. Голова Рахункової палати відзначила значний внесок колег з інших ВОА в обговорення та підготовку цих змін.

«Тепер ми готуємося до інтеграції цих законодавчих оновлень у нашу роботу і з нетерпінням очікуємо вашої підтримки та обміну практичним досвідом у цих сферах. Я вірю, що наші колективні зусилля зміцнять не тільки Україну, а й увесь європейський регіон», - зазначила Голова Рахункової палати.

У своїй промові Ольга Піщанська також подякувала за підтримку учасникам Проєктної групи EUROSAI «Технічна підтримка Рахункової палати», яку очолює ВОА Великої Британії.

«Щиро дякую Національному аудиторському офісу Великої Британії за те, що вони ініціювали та очолили створення групи, яка координує підтримку українських аудиторів. Це дозволяє нам у Рахунковій палаті більш ефективно контролювати управління державними коштами, зокрема міжнародною фінансовою допомогою. Ми дуже цінуємо всю підтримку з боку інших членів нашої проєктної групи і прагнемо забезпечити послідовну співпрацю», - зауважила у відеозверненні Голова Рахункової палати. 

Окремо Голова Рахункової палати подякувала ВОА Великої Британії за обмін досвідом щодо проведення фокус-аудиту, а колегам з Європейської палати аудиторів, ВОА Бельгії та Норвегії – за активність  у  проведенні семінарів та стажувань.