Рахункова палата обговорила досягнення та плани на майбутнє з представниками посольства Великої Британії та USAID

13.12.2024 14:30

Про ключові досягнення Рахункової палати за 2024 рік, позитивні  зрушення у роботі Рахункової палати, зміни законодавства та плани їх реалізації у 2025 році йшлося 12 грудня під час зустрічі керівництва Рахункової палати з Першим секретарем з економічних питань Посольства Великої Британії Домініком Нейлом, радницею з економічних питань Посольства Великої Британії Мариною Посмітною, представниками Офісу розвитку демократії та врядування USAID: керівницею Офісу  Енн Хоппер та заступником керівника Офісу фінансового менеджменту Ґаґіком Мелкумяном.

Від Рахункової палати до діалогу долучилися Голова Ольга Піщанська, т. в. о. Секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий, директорка Департаменту контролю державного бюджету Юлія Мироненко, директорка Департаменту правового забезпечення Олена Ларіонова та інші фахівці.  

Мета зустрічі – налагодження більш тісної співпраці та подальшого розвитку діалогу Рахункової палати з міжнародними партнерами.

Ольга Піщанська на початку зустрічі наголосила: для України наразі важливою   є фінансова підтримка партнерів, що дозволяє в умовах війни забезпечити  основні соціальні потреби.  

«Натомість наша країна зобов’язана забезпечити належне використання цих коштів та їх надходження до ключових бенефіціарів. Рахункова палата застосовує різні інструменти, щоб охопити контролем максимальну кількість отриманої допомоги. Зокрема, ми активно співпрацюємо з ВОА інших країн, які надають нам професійну підтримку та впевненість у правильності наших підходів. Ми відкриті до комунікації, щоб забезпечити повну прозорість використання ресурсів держави», – зазначила Ольга Піщанська.

Розповідаючи про основні інституційні досягнення за рік, Василь Невідомий відзначив важливість проведення у 2024 році усіх аудитів відповідно до оновлених методологій, що відповідають стандартам INTOSAI, впровадження ризик-орієнтованого підходу при плануванні роботи Рахункової палати, удосконалення внутрішньої системи управління якістю. Василь Невідомий повідомив партнерам і про деталі ключових аудитів міжнародної підтримки, які здійснила Рахункова палата.

Юлія Мироненко в свою чергу акцентувала увагу  партнерів на результатах співпраці з ВОА, проведенні міжнародних координованих та паралельних аудитів, а також проходженні стажувань аудиторами. Олена Ларіонова  вказала на  ключові зміни у роботі Рахункової палати, що відбудуться з набуттям чинності оновленого профільного законодавства.

«Набуття чинності цим законом - це рубікон подальшого розвитку системи державного зовнішнього фінансового контролю,  перехід від нинішньої, фактично досі пострадянської системи здійснення аудиту, до передових європейських та світових стандартів», – підсумував обговорення законодавчих змін Василь Невідомий.

Своєю чергою представники посольства та USAID цікавилися  ключовими викликами, з якими стикається інституція під час здійснення аудиту коштів державного бюджету, готовністю Рахункової палати проводити аудити місцевих бюджетів та консолідованої фінансової звітності, особливостями комунікації інституції з Верховною Радою України та іншими питаннями.  

Зауважимо, Велика Британія надає підтримку Рахунковій палаті в межах проєктної групи EUROSAI «Технічна підтримка Рахункової палати», а USAID співпрацює з Рахунковою палатою в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Проєкт зміцнення спроможності Рахункової палати».