Імплементація оновленого законодавства та обмін інформацією в межах аудитів: на чому базуватиметься подальша співпраця з SIGMA

14.02.2025 08:35

Співпрацю в межах аудиту, що стосується реформування системи оплати праці державних службовців, та подальшу експертну підтримку обговорили 12 лютого під час зустрічі представників Рахункової палати з регіональним менеджером по Україні, старшим радником з питань стратегії та реформ Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA) Мартінсом Крієвінсом.

Рахункова палата уже має домовленості про співпрацю з Програмою SIGMA щодо консультацій її експертів у дослідженні міжнародного досвіду реформування системи державного управління. Ці дані будуть використані аудиторами в межах розпочатого аудиту відповідності на тему «Реформування системи оплати праці у сфері державного управління» (охоплює період 2023 – І півріччя 2025 року). Як зазначив відповідальний за аудит член Рахункової палати Кирило Клименко, команда аудиторів, серед іншого, планує оцінити, чи досягнуто завдяки цим заходам  рівності в оплаті праці працівників різних органів державної влади, які виконують однакові завдання.

«Ми зʼясуємо, зокрема, чи дотримується принцип «рівна оплата за однакову працю», чи обґрунтовано і прозоро сформована схема посадових окладів на посадах державної служби та виділені фонди коштів на оплату праці щодо усіх органів державного управління. А також, чи дотримані правила, які забезпечують справедливість при визначенні заробітної плати та чи не призводить запроваджена система до «перетоку» кадрів з інституцій, де зарплати менші, туди – де вони більші»,– зауважив Кирило Клименко.

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська подякувала партнерам за системну експертну підтримку та окреслила можливі напрями розширення співпраці.  

 

«Зокрема, це може бути обмін інформацією щодо аудиту, який стосуватиметься питання управління державним боргом. Також для нас важлива експертна взаємодія з Програмою в частині імплементації оновлених норм нашого профільного законодавства, зокрема, щодо аудиту місцевих бюджетів та консолідованої фінансової звітності», – зазначила Голова Рахункової палати. Також Ольга Піщанська відзначила важливість вивчення досвіду країн, в яких формується консолідована фінансова звітність на рівні Уряду а ВОА цих держав, відповідно, проводять її аудити.   

Мартінс Крієвінс підтвердив готовність Програми надавати Рахунковій палаті аналітичні дані, необхідні в  межах проведення аудитів, та підтримав ініціативи щодо можливостей розширення співпраці. 

 

Довідково. Програма Support for Improvement in Governance and Management (SIGMA) започаткована та реалізується ОЕСР і Європейським Союзом для надання новим країнам-членам ЄС та країнам, що охоплені концепцією Європейської політики сусідства, допомоги у плануванні та проведенні реформ, зокрема за напрямами державного управління, управління фінансами, зовнішнього аудиту й державних закупівель.