Американські експерти ділитимуться досвідом з фахівцями Рахункової палати як побудувати надійну систему аудиту суспільних коштів

27.06.2019 14:15

Представники компанії «Менеджмент Системз Інтернешнл» (MSI) протягом тижня ділитимуться досвідом з фахівцями Рахункової палати, як побудувати надійну систему аудиту суспільних коштів. Про найбільш ефективні методи цього процесу експерти розповідатимуть українським аудиторам на прикладі роботи Вищого органу аудиту США – GAO.

Посилення незалежності Рахункової палати, підвищення якості доказової бази аудитів, підвищення кваліфікації аудиторів – це низка питань, які обговорили Голова Рахункової палати Валерій Пацкан та Головний Віце-президент MSI Джозеф Крістоф перед початком робочих зустрічей з фахівцями інституції.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан повідомив, що за рік, який минув з моменту оновлення складу Рахункової палати, вже зроблені кроки для підвищення ефективності роботи відомства. Він нагадав, що вперше за роки функціонування Рахункової палати була проведена зовнішня функціональна оцінка. На основі її результатів вже завершується розробка Стратегії роботи Рахункової палати на найближчі 5 років. Водночас, наголосив Валерій Пацкан перед оновленим складом Рахункової палати постав виклик не лише щодо нової якості роботи відомства, а і щодо підвищення незалежності інституції. «Я одразу заявив, що політика та політики не будуть впливати на роботу Рахункової палати. Це, звичайно складно, але наразі це нам вдається», – сказав Голова Рахункової палати. Крім того, додав він, всі об'єкти контролю повинні чітко розуміти, що Рахункова палата є партнером і готова надати чіткі рекомендації щодо підвищення ефективності витрачання коштів платників податків. «Але нам цікавий досвід наших іноземних партнерів. Адже чим ефективнішою та якіснішою буде наша робота, тим більшою буде довіра суспільства до нас», – наголосив Валерій Пацкан.

Зі свого боку Головний Віце-президент компанії «Менеджмент Системз Інтернешнл» (MSI) Джозеф Крістоф зауважив, що на практиці знає всі складнощі роботи аудиторів. Адже понад 30 років працював у вищому органі аудиту США – Офісі урядової підзвітності США (GAO). Він наголосив, що в роботі ВОА двох країн є і відмінність, оскільки Рахункова палата на відміну від GAO, колегіальний орган. Водночас, зауважив він, перед інституціями стоїть спільне завдання – перевірити, що уряди роблять, аби задовольнити потреби людей. При цьому, додав Джозеф Крістоф аудити, які роблять вищі органи аудитів повинні мати чітку та об'ємну доказову базу, яка слугуватиме запобіжником для нападок. Під час зустрічі Валерій Пацкан та Джозеф Крістоф також обговорили питання підходів GAO до Стратегічного планування ризикоорієнтованого аудиту та розробки критеріїв відбору аудиторських тем, а також інші актуальні проблеми.

Робочі зустрічі відбуваються в рамках реалізації проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».