Голова Рахункової палати вручив своєму польському колезі орден Ярослава Мудрого з нагоди 100‑річчя Вищої палати контролю Польщі

07.02.2019 14:00

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан привітав Президента Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштофа Квятковського зі 100‑річчям інституції і вручив йому орден князя Ярослава Мудрого під час конференції «Роль і виклики державного аудиту в сучасному світі» у Варшаві, що відбувається в рамках 100‑річчя створення Вищої палати контролю Республіка Польща.

«Ми в Україні високо цінуємо внесок Вищої палати контролю Республіки Польща та особисто її Президента в розбудову державного фінансового контролю в Україні і хочу поінформувати всіх присутніх, що нещодавнім Указом Президента України Президента Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштофа Квятковського було нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого. Це одна з найвищих нагород України. Київська Русь за часів Ярослава Мудрого була великою і могутньою державою Європи. За численні реформи та досягнення, що мали позитивний вплив на розвиток Русі, князь отримав прізвисько Мудрий. І цей орден - символ вдячності українського народу, визнання особистого внеску президента Вищої палати контролю Польщі в розбудову україно-польських відносин», - зазначив Валерій Пацкан.

Він відзначив, що Вища палата контролю Республіки Польща в багатьох аспектах є взірцем для наслідування. Інституція займає гідне місце в системі державної влади Республіки Польща і заслужила великий авторитет і повагу світової спільноти вищих органів фінансового контролю. «Сьогодні NIK - це професіоналізм і відповідальність. Тож не дивно, що рівень довіри у Вищої палати контролю найвищий серед державних установ Польщі», - додав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан підкреслив, що у Рахунковій палаті відчувають і цінують підтримку польських колег.

«Рахункова палата України напевно не має більшого друга і партнера, ніж NIK. Лише один приклад - наприкінці минулого року 50 працівників Рахункової палати підвищували кваліфікацію у навчальному центрі Вищої Палати Контролю Польщі. Протягом тижня вони вивчали європейську практику проведення аудитів ефективності», - зауважив Голова Рахункової палати.

Він додав, що минулого року між вищими аудиторськими офісами України і Польщі була підписана Львівська декларація співробітництва та партнерства. Сторони домовились розвивати співпрацю, обмінюватися досвідом у галузі аудиту та проводити разом (а також за участю вищих органів фінансового контролю інших країн-членів EUROSAI) міжнародні аудити в сферах, що становлять особливу важливість для обох країн.