Валерій Пацкан у Варшаві закликав світових лідерів фінансового контролю підтримати Україну під час аналізу підрахунків збитків і втрат, нанесених Росією

07.02.2019 15:00

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан звернувся до керівництва Міжнародної організації вищих органів фінансового контролю (INTOSAI), Організації вищих органів фінансового контролю Європи (EUROSAI) і всіх вищих органів фінансового контролю, які мають досвід підрахунку втрат і збитків, спричинених війнами, підтримати Україну під час аналізу підрахунків збитків внаслідок російської військової агресії. Про це Валерій Пацкан заявив у Варшаві під час конференції «Роль і виклики державного аудиту в сучасному світі», що відбувається в рамках 100‑річчя створення Вищої палати контролю Республіки Польща.

Розповідаючи про ситуацію в Україні, Голова Рахункової палати відзначив, що з 2014 року на Сході України триває війна і гинуть українські патріоти. «Україна обов'язково підрахує всі збитки і витрати, нанесені Росією. Ми маємо знати, скільки Україна втратила і втрачає через анексію Криму і окупацію Донбасу. Скільки людей загинуло, скільки було поранено, скільки стали вимушеними переселенцями. Скільки було знищено будинків, скільки вивезено наших заводів та інших підприємств, скільки використано наших ресурсів і яких втрат зазнала екологія. І я хочу звернутися до INTOSAI, EUROSAI і всіх вищих органів фінансового контролю, які мають досвід підрахунку втрат і збитків, спричинених війнами, підтримати Україну під час аналізу підрахунків збитків внаслідок російської військової агресії. Ми дуже розраховуємо на ваш досвід і ваших фахівців», - зазначив Валерій Пацкан.

Оцінюючи роль і значення вищого органу фінансового контролю для сучасної держави, він відзначив, що вищий орган аудиту є також лакмусовим папірцем рівня організації самої державності. «Є країни без королів, є країни без парламентів, є країни без центральних банків або без армії. Але немає жодної країни в світі без вищого органу фінансового контролю. Отже ВОФК є об'єктивним свідченням самого факту існування державності, - наголосив Голова Рахункової палати. - Оскільки ВОФК має право давати іншим органам влади рекомендації, очевидно він має бути ще більш професійно, якісно і ефективно організований, ніж ті, кого він перевіряє. Тому підвищення рівня власної організації - це завдання для всіх ВОФК у сучасному світі».

Валерій Пацкан також відзначив, що сьогодні Рахункова палата України на шляху перезавантаження та оновлення, оскільки вищий орган фінансового контролю має бути сучасним та ефективним.

«Одним з перших моїх рішень на посаді керівника було провести функціональну оцінку Рахункової палати. Її здійснила міжнародна команда експертів Національного аудиторського офісу Великої Британії (НАО) за участі фахівців Польщі та Німеччини. Ця оцінка показала, що нам є куди рухатись і що необхідно змінювати», - додав Голова Рахункової палати.