Цезар Огонь: За три роки Рахункова палата виявила 45 млрд грн резервів доходів держбюджету

17.09.2021 11:00

За останні три роки Рахункова палата встановила порушень у сфері адміністрування податків і зборів на 76 млрд грн та виявила 45 млрд грн резервів доходів державного бюджету.

Про це заявив член Рахункової палати Цезар Огонь під час міжнародної конференції у Харкові «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати».

«Протягом 2018-2020 років Рахункова палата у сфері адміністрування податків та зборів виявила порушення на понад 76 млрд гривень. Ще одним нашим завданням є виявлення резервів і збільшення доходів, і тут ми показали, що є резерв 45 млрд гривень. Це досить великий ресурс», - зазначив Цезар Огонь.

За його словами, обсяг коштів, які надходять до державного бюджету і які потрібно контролювати Рахунковій палаті, за останній час суттєво збільшився.
«Відповідно до плану, тільки на 2021 рік ця сума становить понад 1,1 трлн грн, а якщо взяти ті податки, які зараховуються до місцевих бюджетів, то це ще 225 млрд гривень», - зауважив член Рахункової палати.

Він також наголосив, що Міністерство фінансів дослухається до рекомендацій, які надає Рахункова палата, і вже оновило практично всі методики планування доходів бюджету.

«Нас завжди хвилювала нерівномірність виконання дохідної частини бюджету, коли одні податки виконуються на 10-20%, а інші – на 300-500%. Цього не повинно бути і ми дали свою оцінку ефективності планової роботи, а також рекомендації, що потрібно зробити, щоб такі факти не повторювалися», - сказав член Рахункової палати.

Цезар Огонь додав, що за результатами аудитів Рахункової палати у цій сфері вже внесено 14 змін до Законів України, прийнято 7 постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.

«Щодо наших рекомендацій за результатами проведених аудитів, то більшість з них, особливо за 2018–2019 роки, виконані на 90-95%. У 2020 році – на 75%», - розповів Цезар Огонь.

Член Рахункової палати нагадав, що аудиторів турбує не тільки стан виконання показників надходжень до держбюджету, а й якість та обґрунтованість планових показників при формуванні доходів та здійсненні видатків.

«Саме якісне планування дає можливість реально оцінити, наскільки органи державної влади забезпечили наповнення державного бюджету. Адже наше головне завдання - не виявити порушення, а попередити його», - резюмував Цезар Огонь.