Станом на зараз ефективність реагування Міністерства енергетики на рекомендації, надані Рахунковою палатою за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, передбачених відомству на реструктуризацію вугільної галузі, є незадовільним. Залишаються без належної уваги Міністерства дві найвагоміші з п’яти рекомендацій Рахункової палати.
Такі висновки Рахункова палата робить на основі аналізу повідомлень Міністерства. Зокрема, не виконано рекомендації щодо:
– розробки та внесення на розгляд Кабміну проєкту Концепції Державної цільової програми реформування вугільної галузі (хоча проєкт такої концепції було узгоджено та підготовлено на розгляд Уряду ще 2020 року);
– запровадження конкурентного ринку вугільної продукції для забезпечення умов вільного та стабільного постачання вугільної продукції, зменшення фінансового навантаження на державний бюджет.
Відтак, кризовий стан вугільної галузі зберігається, а питання збуту вугільної продукції державними підприємствами – критично загострюється.
Нагадаємо, в межах згаданого аудиту було відмічено, що за три останніх роки на реструктуризацію вугільної галузі держава виділила 9,3 млрд грн, однак ця сума покрила лише 33% заявленої підприємствами потреби. Витрати держави не мали суттєвого впливу на вирішення кризи в вугільній галузі, зокрема в державному її сегменті. Виявлені під час цього аудиту Рахункової палати факти обговорювалися у Верховній Раді під час круглого столу щодо розвитку вугледобувних підприємств та проблем галузі.
Рахункова палата здійснює системний контроль за реалізацією наданих нею рекомендацій та широко інформує громадськість про його результати.