Валерій Пацкан: Єдині міжнародні стандарти підрахунку збитків, завданих військовими конфліктами, дозволять мати об'єктивну картину наслідків агресії Росії

27.02.2019 15:00

Рахункова палата добиватиметься розробки єдиних міжнародних стандартів підрахунку збитків через військові конфлікти, щоб мати об'єктивну картину наслідків агресії Росії проти України. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Він наголосив, що Рахункова палата як орган державної влади не може стояти осторонь проблеми анексії Криму та окупації частини Донбасу. Саме цим, за словами Валерія Пацкана, зумовлена ініціатива Рахункової палати створити в рамках Міжнародної організації вищих органів аудиту – INTOSAI – Спецгрупу, яка напрацює міжнародні стандарти підрахунку збитків нанесених країнам, які зазнали військової агресії. Крім того, зауважив він, ще одне завдання групи – розробка єдиних підходів, які дозволять всебічно аналізувати ефективність витрачання коштів на подолання наслідків таких конфліктів. «За декілька місяців відбудеться Конгрес INTOSAI. І Рахункова палата пропонуватиме створити відповідну Спецгрупу на міжнародному рівні», – сказав Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що від військових конфліктів постраждала не лише Україна, а і низка інших країн, які входять до складу Міжнародної організації вищих органів аудиту. Водночас, досі це питання залишалося поза увагою органів фінансового контролю.

Валерій Пацкан наголосив, що результати аудитів, проведені за єдиними міжнародними стандартами, стануть значним підґрунтям для звернення до міжнародних судових інстанцій для стягнення зі сторони агресора компенсації. «Наше завдання – порахувати ці збитки і показати міжнародній спільноті реальну картину. Це буде підставою для апелювання до судів. Звичайно Путін не дуже хоче, щоб такі дані з'явилися. Але ми обов'язково підрахуємо всі збитки», – підкреслив Голова Рахункової палати.