Рахункова палата затвердила Перелік тем заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) на 2025 рік. Цей документ є основою для формування плану роботи інституції на наступний рік* (план затверджується щороку до 1 грудня з подальшим оприлюдненням на сайті Рахункової палати).
Під час розгляду цього питання на засіданні Голова Рахункової палати Ольга Піщанська зауважила, що формування переліку відбувалося на основі ризик-орієнтованого підходу за результатами здійсненого департаментами Рахункової палати секторального аналізу.
«Також цей перелік тем ми сформували відповідно до наявного ресурсу та об’єктивної потреби на державному рівні. Водночас хочу зазначити, що після набрання чинності змін до Закону «Про Рахункову палату» наші спроможності буде посилено, а отже, ми зможемо розширити й обсяги запланованої роботи», – зазначила Ольга Піщанська.
Загалом у затвердженому переліку понад 40 тем.
У наступному році Рахункова палата планує здійснити аудити з питань обороноздатності держави, зокрема здійснення оборонних закупівель для тилового забезпечення Збройних Сил України, закупівлі безпілотних систем, використання коштів, виділених на фінансування оборонних інновацій та розвитку оборонних технологій.
У сфері протидії наслідкам російської агресії буде здійснено аудити з питань захисту критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, а також відновлення соціальної та критичної інфраструктури територіальних громад.
Також заплановані на 2025 рік теми аудитів стосуються процесів модернізації системи соціальної підтримки населення, реформи державного управління, Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду, Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки, Державного комітету телебачення і радіомовлення.
Пріоритетною Рахункова палата визнала тему ветеранської політики, зокрема аналізу функціонування новоствореного інституту помічника ветерана.
Зауважимо, що частина контрольних заходів, зазначених у Плані роботи Рахункової палати на поточний рік, продовжиться у 2025-му році. Зокрема, це стосується низки фінансових аудитів органів влади, а також аудитів з питань грального бізнесу, гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель та забезпечення права на освіту українських дітей у школах європейських країн.
* Порядок річного планування діяльності Рахункової палати розроблено з урахуванням вимог і положень Закону України «Про Рахункову палату», Регламенту Рахункової палати, принципів INTOSAI P12 «Цінності й переваги вищих органів аудиту — сприяння змінам на краще у житті громадян». Порядок визначає основні принципи та процедури планування діяльності в Рахунковій палаті, вимоги до форми, структури та змісту Плану роботи Рахункової палати і звіту про його виконання, складання та затвердження планів діяльності самостійних структурних підрозділів апарату Рахункової палати, здійснення моніторингу і контролю їх виконання.