Рахункова палата отримала міжнародну нагороду в галузі обліку та фінансів

12.11.2024 15:19

Інститут сертифікованих бухгалтерів та Інститут сертифікованих фінансових менеджерів Великої Британії (ICB Global & ICFM Global) присудили нагороду Annual LUCA AWARDS 2024 у номінації «Професійна гідність і стійкість під час кризи» («Professional dignity and resilience in times of crisis») Рахунковій палаті.

Довідково: Щорічно LUCA Awards нагороджують компанії та державні інституції, які досягли успіху у сферах фінансів, бухгалтерії, управління ризиками, зовнішньому і внутрішньому аудиті та зробили  вагомий  внесок у розвиток своїх країн. Нагороду присуджує міжнародна рада директорів ICFM & ICB.

ICFM & ICB представлені в 168-ми країнах світу, мають 5200 екзаменаційних центрів, більше 271000 членів і студентів по всьому світу. Головний офіс ICFM & ICB знаходиться в Лондоні, а Патроном ICFM & ICB є Його Королівська Високість Принц Майкл Кентський.  

11 листопада під час 15 церемонії LUCA AWARDS, що відбулася у Лондоні, нагороду було вручено Голові Рахункової палати Ользі Піщанській. На церемонію також були запрошені член Рахункової палати Кирило Клименко та т. в. о. Секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий.

Організатори підкреслили, що нагорода у зазначеній номінації Рахунковій палаті вручається, зокрема, за стійкість та сумлінне виконання своїх завдань у часи кризи, внесок у забезпечення життєдіяльності країни, впровадження міжнародних стандартів у програмі CPD з IPSAS та INTOSAI у своїй роботі, інновації, професіоналізм та фаховість працівників.

LUCA AWARDS 2024 відбувається в межах щорічного Міжнародного Саміту Бухгалтерів, який триває з 10 до 14 листопада. У межах заходу його учасники також зустрічаються з Контролером та Генеральним аудитором Великої Британії Гаретом Девісом, парламентаріями Великої Британії та представниками бізнес-спільноти.

Цими днями заплановано і підписання Меморандуму про співпрацю між Інститутом Сертифікованих Фінансових Менеджерів Великої Британії в Україні та Рахунковою палатою. Метою Меморандуму є співпраця та обмін інформацією і досвідом у межах визначених функцій і повноважень сторін.

Зокрема, документом передбачається залучення фахівців Рахункової палати  до програм з навчання та участі у міжнародних заходах ICFM&ICB, участь у семінарах та практикумах з питань застосування міжнародних стандартів аудиту, міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема, міжнародних стандартів бухгалтерського обліку для державного сектору, проведення спільних заходів Рахунковою палатою, ICFM та ICB й інше. 

Нагадаємо, у жовтні 2024 року більше 30 аудиторів Рахункової палати за результатами навчання за спеціальною програмою ICFM «Міжнародні стандарти складання фінансової звітності та бухгалтерського обліку в публічному секторі» (IPSAS) успішно пройшли тестування та отримали міжнародні сертифікати.