Рахункова палата залучатиме до здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) спеціалістів, аудиторів чи експертів, якщо для вирішення питань, що підлягають дослідженню, знадобляться спеціальні знання та навички, якими не володіють штатні аудитори. Порядок залучення згаданих фахівців для забезпечення виконання повноважень Рахункової палати було затверджено на засіданні 14 січня.
Документ підготовлено з урахуванням ухвалених Верховною Радою України змін до Закону України «Про Рахункову палату» та пропозицій самостійних структурних підрозділів апарату Рахункової палати.
Відповідно до положень ухваленого Порядку член Рахункової палати може ініціювати залучення зовнішніх фахівців під час здійснення фінансового аудиту, аудиту діяльності (ефективності), аудиту відповідності, експертизи, аналізу та інших заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту). Порядком також визначені права та обовʼязки залучених фахівців, а також система оформлення їх участі в аудиті.
Залучення фахівців може відбуватись як на етапі планування, так і у разі виникнення такої необхідності під час здійснення заходу державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту). При цьому залучені фахівці не можуть бути керівниками, заступниками керівників та членами контрольних груп. Водночас вони повинні мати спеціальні знання та навички, високу кваліфікацію і відповідну освіту, підтверджену сертифікатами, ліцензіями або іншими документами, а також підтверджений досвід роботи у сфері, щодо якої проводиться аудит.
Фахівці можуть залучатись як на платній, так і на безоплатній основі з укладанням договору про надання послуг, а також на основі положень меморандуму, договору про співпрацю тощо, укладених між Рахунковою палатою та відповідним органом, установою (організацією), суб'єктом господарювання.
Задля забезпечення незалежності залучений фахівець повинен буде підписати сертифікат незалежності та заяву про дотримання етичних вимог.
Водночас у документі описано обмеження, за якими фахівці не можуть бути долучені до аудиту, зокрема й через наявність адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення.