Удосконалення внутрішньої нормативної бази Рахункової палати в частині аудиту публічних закупівель, статус виконання інших запланованих заходів Компонента «Публічні закупівлі» Проєкту технічної допомоги Європейського Союзу «Продовження програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM)», основні пріоритети підтримки Проєктом органів влади – ці та інші питання обговорили 6 лютого під час третього засідання Наглядової Ради Компонента.
Довідково. Компонент надає підтримку органам влади України, що у межах своїх повноважень здійснюють контроль за процесом публічних закупівель: Міністерству економіки, Рахунковій палаті, Державній аудиторській службі та Антимонопольному комітету.
Рахункова палата щорічно аналізує звіт Міністерства економіки, що містить аналіз функціонування системи публічних закупівель та узагальнену інформацію про результати здійснення контролю у сфері закупівель, річний звіт Антимонопольного комітету України у частині, що впливає на виконання державного бюджету, а також проводить аудити публічних закупівель державних інституцій.
У засіданні взяли участь керівник Компонента «Публічні закупівлі» Програми EU4PFM Ерікс Мезаліс, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генрік Вітфельдт, менеджер сектору управління державними фінансами Представництва ЄС в Україні Єкатерина Яковлєва, заступник Міністра економіки України Надія Бігун, представники Рахункової палати, Антимонопольного комітету України, Державної аудиторської служби України та міжнародні експерти.
На початку зустрічі Генрік Вітфельдт зазначив, що у контексті вступу України до ЄС приведення українського законодавства щодо публічних закупівель та державно-приватного партнерства у відповідність з Аcquis ЄС набуває особливої актуальності.
Член Рахункової палати Геннадій Пліс відзначив дієвість технічної підтримки партнерами з ЄС спроможності інституції у сфері аудиту закупівель. Він також поінформував про останні досягнення співпраці.
«Рахункова палата завершила роботу над розробленими у межах Проєкту «Методичними рекомендаціями для аудиторів Рахункової палати щодо перевірки публічних закупівель». Остаточний варіант передано Проєкту і ми будемо вдячні за висловлену позицію щодо нього. Надалі цей документ буде впроваджено в роботу аудиторів», – зазначив він.
Також Геннадій Пліс ініціював обговорення питання визначення критеріїв «завищеної ціни» у публічних закупівлях.
За підсумками засідання члени Наглядової ради схвалили звіт про роботу за останні шість місяців, а також деталізували подальший план роботи Компонента у першому півріччі 2025 року. Цей план, зокрема, передбачатиме продовження консультаційної підтримки українських органів влади у процесі вступу України до ЄС, удосконалення нормативно-правової бази, що регулює процес публічних закупівель, подальшу реалізацію інструментів у сфері публічних закупівель тощо.