Понад 30 аудиторів Рахункової палати отримали міжнародні сертифікати щодо стандартів бухгалтерського обліку у державному секторі – British Business Education Programs Continuing Professional Development Certificate CPD «International Public Sector Accounting Standards» (IPSAS) від Інституту сертифікованих фінансових менеджерів Великої Британії (ICFM).
Для отримання сертифікатів аудитори пройшли спеціальний курс підвищення кваліфікації за програмою «Міжнародні стандарти складання фінансової звітності та бухгалтерського обліку в публічному секторі (IPSAS)» та успішно склали підсумкові тести.
19 лютого під час церемонії вручення сертифікатів директорка Інституту сертифікованих фінансових менеджерів Великої Британії в Україні Олена Хорікова подякувала аудиторам за професійність та відзначила результати їх навчання як одні з найкращих.
Підвищення кваліфікації та сертифікація аудиторів у зазначеній сфері є вкрай важливими для Рахункової палати, зокрема і в контексті запланованого збільшення кількості фінансових аудитів у її роботі. До прикладу, у 2024 році Рахункова палата провела п’ять фінансових аудитів, тоді як у 2025 році їх заплановано уже 18. Більш ґрунтовне розуміння міжнародних стандартів бухгалтерського обліку дасть змогу аудиторам якісніше аналізувати фінансову звітність та забезпечувати її відповідність найкращим світовим практикам.
«Використання стандартів IPSAS – це гарантія прозорості та високої якості фінансових висновків. У світлі наших повноважень щодо аудиту консолідованої фінансової звітності державного сектору питання отримання цих сертифікатів надзвичайно актуальне», – також зауважив, вітаючи колег зі здобутком, т. в. о. Секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий.
Довідково. Сертифікати від Інституту сертифікованих фінансових менеджерів Великої Британії (ICFM) визнані в 168 країнах світу. Курс підвищення кваліфікації щодо IPSAS від ICFM аудитори Рахункової палати пройшли у жовтні 2024 року. Зокрема, навчання передбачало ознайомлення з особливостями подання фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів, світовим досвідом впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку у державному секторі тощо.