Комітет ВРУ з питань екологічної політики розглянув звіт щодо адаптації до зміни клімату

03.03.2025 18:59

Попри виклики, пов’язані з військовою агресією рф, Україна вживає заходи, що мають на меті зниження ризиків природних катастроф, однак загальний рівень готовності до них залишається недостатнім – потрібні системні зміни у підходах. На цьому наголосив заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка під час онлайн-засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування 3 березня. Комітет розглянув Звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності на тему «Зниження ризиків катастроф – заходи з адаптації до зміни клімату».

Довідково. Аудит проведено в межах Глобального спільного аудиту заходів з адаптації до зміни клімату, який ініціювали робоча група INTOSAI з аудиту навколишнього середовища (INTOSAI WGEA) спільно з Ініціативою розвитку INTOSAI (IDI). 

 

Під час засідання Комітету Сергій Ключка, відзначив, що існуюча в Україні система управління ризиками виникнення катастроф є не достатньою для забезпечення належної координації між державними установами, місцевими органами виконавчої влади та громадськістю і спрямована в першу чергу, на реагування на наслідки катастроф, а не на їх попередження. До того ж, питання адаптації до змін клімату,  не завжди є пріоритетними при формуванні національної і регіональних політик. Оцінка ризиків катастроф в Україні здійснюється нерегулярно і лише в окремих регіонах. Не достатньою є і обізнаність суспільства та участь громадян у питаннях зниження ризиків катастроф.

«За підсумками аудиту Рахункова палата надала об’єктам контролю 18 рекомендацій, які необхідно виконати до кінця цього року. Вони стосуються запровадження централізованої міжвідомчої платформи для координації дій органів влади в частині попередження катастроф, модернізації систем раннього попередження, впровадження єдиної методології оцінки ризиків катастроф, забезпечення проведення такої оцінки у всіх регіонах України, а також інших заходів», – розповів він.

За словами заступника Голови Рахункової палати, обʼєкти контролю, а це - центральні органи виконавчої влади та обласні адміністрації, вже поінформували Рахункову палату про розгляд рішення, заплановані та уже вжиті у зв’язку з цим заходи.

Присутні на засіданні Комітету представники центральних органів прозвітували про поточне виконання рекомендацій Рахункової палати.

За підсумками розгляду Комітет взяв до відома звіт Рахункової палати, а також рекомендував Міндовкілля, ДСНС, Держводагентству, Мінагрополітики спільно з Держгеокадастром продовжити роботу над наданими рекомендаціями та в установлений термін проінформувати Комітет про стан їх виконання