27 березня 2025 р. в рамках робочого візиту делегації Рахункової палати на чолі з Головою Рахункової палати Ольгою Піщанською до Федеративної Республіки Німеччина для проведення у м. Потсдам робочих зустрічей з керівництвом Федеральної Рахункової палати Федеративної Республіки Німеччина та Рахункової палати федеральної землі Гессен, Голова Рахункової палати Ольга Піщанська та Президент Федеральної Рахункової палати Німеччини Кай Шеллер підписали спільний звіт про результати міжнародного координованого аудиту ефективності на тему «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб: сприяння інтеграції родин за новим місцем проживання за підтримки Федеративної Республіки Німеччина в умовах воєнного стану».
Спільний контрольний захід аудитори України завершили минулого року. Було встановлено, зокрема, що через недосконалість системи відбору кандидатів лише один з шести відібраних для отримання пільгової іпотеки кандидатів з числа внутрішньо переміщених осіб, зміг у підсумку оформити кредит. Завдяки виконанню рекомендацій, наданих за підсумками аудиту, система кредитування була удосконалена, тож наразі більше громадян можуть оформити пільгові кредити в межах програми.
Також, Голова Рахункової палати Ольга Піщанська та Президент Рахункової палати федеральної землі Гессен доктор Вальтер Валльманн підписали спільне положення про проведення паралельного аудиту на тему «Цифровізація в закладах загальної середньої освіти». Під час національного аудиту Рахункова палата планує проаналізувати ефективність окремих заходів, пов’язаних з цифровізацією закладів загальної середньої освіти, зокрема, використанням субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання комп’ютерного та мультимедійного обладнання, в тому числі і в межах реформи «Нова українська школа».
Колеги з Рахункової палати федеральної землі Гессен своєю чергою дослідять ефективність процесу забезпечення шкільної цифровізації в межах своєї території.
Аудитори Рахункової палати, які входять до контрольної групи за цим аудитом, протягом останніх днів вели робочі консультації з німецькими колегами. Зокрема, було узгоджено ключові питання аудиту та обговорено процес майбутнього опитування педагогічних працівників та батьків школярів.
«Аудиторські інституції Федеративної Республіки Німеччина зараз є нашими основними партнерами у такому форматі взаємодії. Міжнародні аудити дають змогу обмінюватись професійним досвідом та мають значний соціальний ефект, зокрема завдяки створенню «доданої вартості» у вигляді результатів дослідження питань аудиту у країнах партнерських вищих органів аудиту. Ми високо цінуємо нашу співпрацю з Федеральною Рахунковою палатою Федеративної Республіки Німеччина та Рахунковою палатою федеральної землі Гессен, і висловлюємо готовність продовжувати роботу і плідний діалог у рамках наступних спільних заходів», – зауважила Голова Рахункової палати Ольга Піщанська.
Надалі, під час робочих зустрічей, організованих Офісом Федеральної Рахункової палати Федеративної Республіки Німеччина, делегація Рахункової палати на чолі з Головою Рахункової палати Ольгою Піщанською обговорила потенційні теми наступних спільних (координованих) аудитів.
Ольга Піщанська окремо розповіла німецьким колегам про те, як вищий орган аудиту України працює після оновлення профільного законодавства.