У Варшаві відбулись зустрічі представників ВОА країн – членів ЄС та країн – кандидатів на членство

02.04.2025 12:09

Проведення спільних аудитів, поширення інформації про виявлену проблематику, результати та основні висновки обговорили під час засідання контактних представників вищих органів аудиту країн – членів Європейського Союзу, що відбулося у Варшаві (Польща). Напередодні заходу проведено зустрічконтактних представників вищих органів аудиту Мережі країн-кандидатів та потенційних кандидатів на членство в ЄС.

Особливу увагу під час засідання представників ВОА країн – членів ЄС приділили обговоренню конкурентоспроможності ЄС в умовах нових викликів, а також дослідженню сфер загального інтересу ЄС – програм фінансової підтримки. Свій досвід представили ВОА Франції, Бельгії та Чехії. Насамкінець обговорили підготовку засідання керівників ВОА – членів Контактного комітету*, проведення якого заплановане 18–19 листопада на Мальті.

Водночас під час зустрічі Мережі країн-кандидатів та потенційних кандидатів на членство у ЄСішлося про основні джерела підтримки їхніх ВОА, такі як проєкти, програми міжнародної технічної допомоги та багатосторонні професійні ініціативи, а також про виклики, з якими вони стикаються в межах реалізації такої підтримки. Зокрема, присутня на заході радниця Голови Рахункової палати Інна Слободян поінформувала колег про співпрацю інституції з проєктом «Продовження програми підтримки управління державними фінансами в Україні» (EU4PFM) та Центром досконалості аудиту Офісу урядової підзвітності США (у межах проєкту USAID), а також про двосторонню підтримку від ВОА учасників Проєктної групи EUROSAI «Підтримка Рахункової палати з боку EUROSAI». Водночас закликала ВОА – членів Мережі до співпраці у межах спільних аудитів – інструменту, який чудово зарекомендував себе у контексті розвитку професійного аудиторського потенціалу шляхом обміну практичним досвідом і кращими аудиторськими практиками.

Інна Слободян також представила іноземним колегам плани Рахункової палати щодо організації подальшої співпраці з проєктами технічної допомоги й ВОА інших країн для підтримки реалізації нових повноважень інституції, зокрема, аудиту місцевих бюджетів і консолідованої фінансової звітності.

Учасники засідання обговорили засади формування та подальші заходи оновленого Плану роботи Мережі на період 2026–2028 років. Зокрема, було визначено оптимальний період планування, що включатиме два роки із деталізованим графіком заходів.

До обговорень у межах цих заходів долучилися представники Програми SIGMA, Європейського суду аудиторів (ECA) та Спільної робочої групи з питань аудиторської діяльності ECA.

Нагадаємо, у 2024 році члени Рахункової палати Єлизавета Пушко-Цибуляк та Кирило Клименко взяли участь у засіданні Контактного комітету країн – членів ЄС, присвяченого питанням міграційної політики.  

 

*Контактний комітет вищих органів аудиту країн – членів ЄС є незалежним майданчиком для зустрічей керівників вищих органів аудиту держав – членів ЄС та Європейського суду аудиторів . Його метою є зміцнення діалогу та співпраці в сфері аудиту та пов’язаної з ним діяльності, напрацювання спільних підходів до питань аудиту та підзвітності, обміну досвідом і передовими практиками. Рахункова палата з 2022 року має статус спостерігача Контактного комітету.