Валерій Пацкан: Рахункова палата цьогоріч проведе понад 80 аудитів. Будуть перевірені ВРУ, Кабмін, РНБО, ЦВК, КСУ, Укрпошта

21.01.2020 11:38

Рахункова палата цьогоріч проведе понад 80 аудитів. Перевірки чекають на Верховну Раду України, Центральну виборчу комісію України, Кабінет Міністрів України, Раду нацбезпеки та оборони України, Конституційний Суд України, Укрзалізницю, Укрпошту, Службу зовнішньої розвідки тощо. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«У 2020 році Рахункова палата візьметься за важковаговиків. Адже сьогодні чи не перед кожним громадянином України постає питання, наскільки ефективно органи влади використовують бюджетні кошти як на свої потреби, так і на реалізацію реформ. Тому не менш важливим залишається питання аналізу ситуації в освіті, охороні здоров'я, соціальній сфері тощо. На реформи йдуть колосальні кошти і ми маємо бути впевнені, що результат буде належним», − сказав Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати підкреслив, що згідно з затвердженим Планом роботи Рахункової палати на 2020 рік буде проведено аудит інших важливих установ та організацій. Зокрема, щодо ефективності використання коштів державного бюджету, виділених на підтримку у безпечному стані енергоблоків та об’єкта «Укриття» та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС; аудит ефективності управління державною власністю у нафтогазовому комплексі; використання коштів на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько–польському та українсько-угорському кордонах.

Ще одне важливе питання − аналіз формування джерел фінансування державного бюджету в частині надходжень від приватизації державного майна у 2018−2020 роках. Валерій Пацкан зауважив, що Рахункова палата неодноразово звертала увагу на нереалістичність прогнозних показників від приватизації, які декілька років поспіль закладалася в проєкти державних бюджетів. «Ми всі бачили, що виконання цих прогнозних показників було мізерним. І ми маємо покласти край цій ганебній практиці, адже державний бюджет недоотримував мільярди гривень», − додав Голова Рахункової палати.

«Ще одне питання, яке залишається в пріоритеті, − обороноздатність. Цьогоріч, як і в минулому році, запланована низка аудитів з цього напрямку. Результати минулорічних аудитів підтвердили, що проблеми в цій сфері значні. Рахункова палата надала свої рекомендації, які можуть значно покращити ситуацію і ми перевіримо, чи вони виконуються», − сказав Валерій Пацкан.

У 2020 році Рахункова палата перевірить, як використовуються бюджетні кошти, передбачені Міністерству оборони України на закупівлю, розробку і модернізацію озброєння та військової техніки. Крім того, проаналізує виконання рекомендацій за результатами аудиту Міністерства оборони України з питань ефективності використання бюджетних коштів на забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів озброєння, ракет і боєприпасів Збройних Сил України.

«І це далеко не повний перелік. Будуть перевірені Антимонопольний комітет, Нацполіція, Пенсійний фонд та Фонд держмайна. Планується провести низку міжнародних аудитів. За останні майже 2 роки ми значно посилили технічну та професійну спроможність нашої команди аудиторів. Ми допоможемо державі посилити якість управління коштами платників податків», − наголосив Голова Рахункової палати.