Валерій Пацкан прозвітував про рік роботи оновленого складу Рахункової палати

21.03.2019 15:27

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан прозвітував про рік роботи оновленого складу Рахункової палати. У заході також взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, мер Києва Віталій Кличко, представники Кабінету Міністрів, правоохоронних органів, лідери фракцій та голови парламентських комітетів, народні депутати, представники дипломатичних установ та міжнародних організацій, керівники ВНЗ, колектив Рахункової палати.

«Рахункова палата – конституційний незалежний державний орган зовнішнього аудиту. На нас – величезна відповідальність за кожну гривню платників податків – громадян, які очікують від держави ефективності та прозорості. Від того, наскільки ефективно держава планує і витрачає кошти, залежить і добробут кожного громадянина, і її стратегічний розвиток. Ця відповідальність вимагає від нас самих бути максимально ефективними та результативними», – зазначив Валерій Пацкан.

Він окреслив основні пріоритети в роботі відомства: нова якість аудитів, нова якість роботи аудиторів, інтеграція у світову систему аудиту та відкритість. І відзначив, що аудити Рахункової палати мають приносити реальну користь суспільству, а це означає – допомагати використовувати бюджетні кошти на його благо.

«За минулий рік ми перевірили 598 об'єктів. Це майже 305 млрд грн. Ми підготували і затвердили 91 звіт. Нашими аудиторами встановлено порушень на загальну суму близько 17 млрд. грн. Це порушення бюджетного та іншого законодавства, неефективне управління та використання бюджетних коштів, – зауважив Голова Рахункової палати. – У середньому кожен аудитор Рахункової палати за минулий рік перевірив 1 млрд 73 млн бюджетних коштів і виявив порушень і недоліків на суму 60 млн грн».

Валерій Пацкан відзначив, що Рахункова палата має бути там, де суспільство найбільше потребує. Там, де кожна гривня може рятувати людські життя чи природні ресурси та працювати на сталий розвиток країни. «Тому ми затверджуємо план аудитів, враховуючи насамперед суспільний резонанс і актуальність тем. Пріоритетні для нас напрями у цьому році: охорона здоров'я і освіта, витрати на військових та внутрішньо переміщених осіб, соціальна сфера, екологія, ремонт доріг», – зауважив промовець.

Ще одне важливе завдання, яке я поставив для себе на посаді Голови Рахункової палати, відзначив Валерій Пацкан, – результативність. «Ми не хочемо писати звіти «для галочки». Ми прагнемо, щоб наші рекомендації на 100% враховували органи влади, а винні у розтратах держбюджету були покарані», – наголосив очільник Рахункової палати.

Він відзначив, що комунікує з усіма правоохоронцями. І за час роботи оновленого складу вже підписані угоди про співпрацю і обмін інформацією з НАБУ і ДБР, на фінальному етапі опрацювання угоди із ГПУ.

«За матеріалами наших аудитів вже розпочато 62 кримінальних провадження. І ми чекаємо зворотного зв'язку і належної реакції по інших матеріалах», – підкреслив Валерій Пацкан.

Він наголосив, що для реалізації всіх амбітних планів Рахункова палата розраховує на ефективну співпрацю з Президентом, і Парламентом, і Урядом.

«Ми очікуємо законодавчих змін щодо посилення незалежності Рахункової палати і відповідальності за невиконання наших вимог та рекомендацій. Ми маємо отримати право повноцінно перевіряти місцеві бюджети. Нам потрібно розширення повноважень щодо аудиту державних підприємств і розширення переліку баз даних, до яких ми матимемо доступ. Сильна держава потребує сильного і незалежного вищого органу аудиту», – відзначив Голова Рахункової палати.

«Я хочу подякувати всім, хто був з нами протягом цього року, хто допомагав нам змінюватися і ставати кращими, ефективнішими, сильнішими. Я вдячний за підтримку керівництву Верховної Ради і, зокрема, бюджетному комітету, уряду, представникам міжнародної спільноти і дипломатичного корпусу. І звичайно, я дякую всій нашій великій команді – кожному працівнику Рахункової палати, хто зробив свій внесок у наш прогрес і розвиток, – наголосив Валерій Пацкан. – Працюємо далі! Розпочинаємо другий рік змін!»