На виконання рішення Рахункової палати інформацію про результати перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку України та зобов’язань з перерахування коштів до Державного бюджету України за 2018 рік надіслано Верховній Раді України.
Копію рішення Рахункової палати і Звіт – комітетам Верховної Ради України з питань бюджету і з питань фінансів, податкової та митної політики з рекомендацією розглянути питання розширення повноважень Рахункової палати в частині здійснення контролю за доходами і витратами Національного банку України.
Відповідно до статті 39 Закону України „Про Рахункову палату” Кабінетові Міністрів України надіслано відомості про результати перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат НБУ та зобов’язань з перерахування коштів до державного бюджету за 2018 рік.
Згідно зі статтями 35 і 36 Закону України „Про Рахункову палату” НБУ надіслано рішення Рахункової палати та Звіт для розгляду та реагування.
Звіт також надіслано Раді НБУ з рекомендацією щодо розгляду на засіданні.
НБУ 28.11.2019 поінформував, що розпорядженням від 27.11.2019 № 2998-ра затверджено План заходів щодо виконання рекомендацій Рахункової палати, наданих за результатами перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку України та зобов’язань з перерахування коштів до Державного бюджету України за 2018 рік (далі – План заходів).
Планом заходів передбачено:
1) до кінця І кварталу 2020 року:
– розробити та затвердити процедури контролю за встановленням працівникам центрального апарату Національного банку України надбавок та доплат, передбачених Положенням про винагороду (оплату праці) працівників центрального апарату Національного банку України, затвердженим рішенням Правління Національного банку України від 22.06.2018 № 354-рш (зі змінами);
– переглянути Положення про відрядження у Національному банку України, затверджене рішенням Правління НБУ від 28.10.2018 № 717-рш, для виявлення можливих розбіжностей під час розрахунків за придбані послуги з організації відряджень працівників в межах України і за кордон та за потреби внести до цього Положення зміни;
– внести зміни до внутрішніх розпорядчих актів щодо переліку видів резервів, які включаються до кошторису адміністративних витрат Національного банку України. Ініційовано внесення змін до Закону України „Про Національний банк України” з метою виключення в перспективі резервів під знецінення активів зі складу кошторису адміністративних витрат Національного банку України;
2) до кінця ІІ кварталу 2020 року розробити та затвердити розпорядчий акт, що регламентуватиме процедуру підготовки інформації для Ради Національного банку України в межах процесу управління адміністративними витратами.
Відповідно до статті 36 Закону України „Про Рахункову палату” стан реалізації заходів на виконання рекомендацій Рахункової палати перебуває на контролі.
Член Рахункової палати
Ц. Г. Огонь