Рахункова палата і надалі очолюватиме Робочу групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф

19.04.2021 09:19

Конгрес EUROSAI продовжив до 2024 року мандат Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, під головуванням Рахункової палати. Відповідне рішення було ухвалене під час XI Конгресу EUROSAI, який відбувся в онлайн-форматі через епідемію коронавірусу. У заході взяли участь представники 48 вищих органів аудиту.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, виступаючи на Конгресі, нагадав, що Рахункова палата України очолює Робочу групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф з 2014 року. Стратегічними цілями Робочої групи EUROSAI на період 2017−2021 роки були визначені професійне співробітництво, професійний розвиток та сприяння досягненню цілей сталого розвитку.

«Місія нашої Робочої групи — сприяти урядам різних країн у розробці ефективних механізмів попередження та ліквідації наслідків катастроф для захисту населення та економік наших країн. Для вирішення та усунення наслідків лих, що виникають, необхідні зусилля не однієї або декількох країн, а всієї міжнародної спільноти із залученням міжнародних організацій, експертів, фінансової допомоги та волонтерів»,  наголосив Валерій Пацкан.

За цей час Робоча група EUROSAI під координацією Рахункової палати провела два міжнародні аудити  «Попередження та ліквідації наслідків паводків» за участі 7-ми вищих органів аудиту (ВОА), а саме України, Польщі, Білорусі, Сербії, Грузії, Туреччини і Європейського суду аудиторів та «Поводження з відходами та їх видалення» за участі 3-х ВОА (України, Молдови та Сербії). Крім того, проведені міжнародні аудити щодо захисту від забруднення вод басейну ріки Західний Буг (аудит виконання рекомендацій) за участі ВОА України, Білорусі та Польщі та «Транскордонне перевезення відходів між Україною, Словаччиною і Польщею в період 2015 – I півріччя 2019 року у світлі положень Базельської Конвенції» (перебуває на стадії завершення і здійснюється за участі ВОА України, Словаччини та Польщі). Також розроблені та схвалені Рекомендації кращої практики проведення аудитів у сфері попередження та ліквідації наслідків затоплень; проведені три щорічні засідання та чотири семінари на найбільш актуальні тематики для членів Робочої групи; розширені контакти з експертами з питань, які стосуються напрямів діяльності Робочої групи.

«Визначені стратегічні цілі в цілому виконані, але ми не збираємось зупинятись на досягнутому. У рамках нашої Робочої групи більшу увагу слід приділити проведенню аудитів зусиль урядів щодо виконання Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 року. Йдеться про сферу попередження та ліквідацію наслідків катастроф. Зокрема і таких глобальних, як нинішня пандемія»,  наголосив Валерій Пацкан.

Тому було запропоновано продовжити мандат Робочої групи EUROSAI на наступний період під головуванням Рахункової палати України. Цю ініціативу підтримали всі учасники XI Конгресу EUROSAI.

Рахункова палата підготувала Стратегічний план діяльності Робочої групи на наступні 3 роки з урахуванням стратегічних цілей EUROSAI, а також викликів сучасного світу, які вимагають відповідного реагування з боку вищих органів аудиту. Валерій Пацкан підкреслив, що Робоча група EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, посилить співпрацю з іншими робочими групами EUROSAI та INTOSAI, розширить співробітництво з неурядовими організаціями та експертами.

В заході також взяв участь Член Рахункової палати Віктор Богун.

Довідково: Європейська організація вищих органів аудиту (EUROSAI) створена у 1990 році з метою забезпечення досягнення цілей Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) на регіональному рівні, надаючи при цьому членам можливість зосередити увагу на притаманних їх регіону питаннях.

На сьогодні EUROSAI об'єднує 50 вищих органів аудиту (49 ВОА країн Європи і Європейський суд аудиторів). Рахункова палата є повноправним членом EUROSAI з 1999 року.

Конгрес EUROSAI, в складі керівників ВОА-членів Організації або їх уповноважених представників, є вищим органом EUROSAI. Конгреси проводяться раз на три роки.

Останній (X) Конгрес EUROSAI відбувся 2225 травня 2017 року. Його організатором виступив Рахунковий суд Туреччини. Тема Конгресу: «Впровадження ISSAI: головні завдання та ефективні рішення». Наступний (XII) Конгрес EUROSAI відбудеться у 2024 році в Державі Ізраїль.