Рахункова палата провела в Албанії міжнародний семінар щодо транскордонного переміщення небезпечних відходів

25.04.2019 17:18

У рамках V засідання Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, Рахункова палата провела в Тирані міжнародний семінар на тему: "Транскордонне переміщення небезпечних відходів: проблема, наслідки та виклики". Захід відбувся під головуванням члена Рахункової палати Віктора Богуна.

Учасники семінару обговорили актуальні питання у сферах попередження та ліквідації наслідків катастроф. Зокрема, йшлося про проблеми імплементації Базельської конвенції і контроль за транскордонними перевезеннями. Також говорили про небезпеку електронних і електротехнічних відходів і прогалин у законодавстві як України, так і країн Європи щодо цієї тематики. Окрема увага була приділена незаконній торгівлі пестицидами, зокрема онлайн-торгівлі.

У заході взяли участь міжнародні експерти: координатор Програми розвитку продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАO) в Україні Михайло Малков (Україна), експерт з питань охорони довкілля та поводження з відходами Еліна Велінова Стоянова-Лазарова (Болгарія) та експерт програми Команди підтримки реформ Мінприроди України Тетяна Тевкун (Україна). Від Рахункової палати на семінарі виступили Володимир Піхоцький та Інга Крамаренко, від ВОА Польщі − Казімєж Стодолак.

Загалом до семінару долучилися 43 учасники з 13 країн.

Семінар засвідчив, між іншим, доцільність співпраці між аудиторами і експертами, які представляють незалежні організації, зокрема організації під егідою ООН.