Фахівці Центру досконалості аудиту (CAE) Офісу урядової підзвітності Сполучених Штатів Америки (GAO) проведуть у Рахунковій палаті дводенний тренінг на тему «Поглиблені навички проведення інтерв'ю» та візьмуть участь у робочих зустрічах з аудиторськими групами залученими до аудитів, що відбуваються за консультативної підтримки американських експертів.
Заходи реалізуються в межах міжнародної технічної допомоги «Проєкт зміцнення спроможності Рахункової палати» (за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
20 травня Голова Рахункової палати Ольга Піщанська зустрілася з експертами Центру Джозефом Крістоффом та Айлін Ларенс. Вітаючи партнерів в Україні, Ольга Піщанська подякувала їм за підтримку інституції, зазначивши, що українські аудитори уважно слідкують за новинами американських колег та вивчають їхній досвід і поза межами тренінгів.
«Ваша допомога для нас – дуже важлива. Завдяки таким тренінгам у аудиторів формуються нові підходи до здійснення аудитів, вибору тематики. Ваші контрольні заходи є прикладом для нас. Ми теж маємо формувати стратегічний погляд на всі процеси, що відбуваються в Україні», – зазначила Голова Рахункової палати.
У свою чергу експерт Центру досконалості аудиту Офісу урядової підзвітності США Джозеф Крістофф відзначив, що організація тренінгу обумовлена потребою українських аудиторів у поглибленому вивченні такого інструментарію аудиту як здійснення інтерв’ю.
Нагадаємо, раніше експерти Центру досконалості аудиту (CAE) провели три сесії для аудиторів Рахункової палати, під час яких українські фахівці мали змогу обмінятися досвідом з американськими колегами та підвищити практичні компетенції у плануванні аудитів.
Окрім цього, впродовж попередніх сесій за консультативного сприяння колег з США, українські аудитори напрацювали плани (матриці) проведення п’яти аудитів, останні з яких планується завершити у 2024 році.
Довідково:
«Проєкт зміцнення спроможності Рахункової палати» Центру досконалості аудиту (CAE) Офісу урядової підзвітності США (GAO) у партнерстві з Місією USAID в Україні надає технічну підтримку Рахунковій палаті у зміцненні її спроможності проводити якісні аудити з червня 2023 року та розрахований на три роки. Мета, серед іншого,– зміцнити інституційну незалежність та практику проведення аудитів Рахунковою палатою згідно з Міжнародними стандартами вищих органів аудиту (ISSAI).