Рахункова палата та експерти Центру досконалості аудиту GAO підбили підсумки тижневого візиту

24.05.2024 17:42

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська разом із членами інституції 24 травня провели робочу зустріч із експертами Центру досконалості аудиту (CAE) Офісу урядової підзвітності Сполучених Штатів Америки (GAO) Джозефом Крістоффом та Айлін Ларенс. До обговорення також долучився народний депутат, член бюджетного комітету Верховної Ради Ігор Молоток.

Сторони підбили підсумки тижневої роботи.

Ольга Піщанська представила американській делегації нових членів Рахункової палати, з якими вони надалі співпрацюватимуть в межах консультаційної підтримки окремих аудитів.

Голова інституції також подякувала американським колегам за співпрацю та проведення навчань для аудиторів Рахункової палати, зокрема за останній дводенний тренінг, який був присвячений інтерв’юванню під час проведення аудитів.

Джозеф Крістофф в свою чергу висловив враження від останніх навчань та підкреслив високий ентузіазм та включеність українських аудиторів в процес підвищення кваліфікації. Також він наголосив на важливості визначення нових шляхів покращення комунікації з Верховною Радою, стейкхолдерами і громадськістю. Ольга Піщанська запевнила американського колегу, що інституція вже працює над цим.

«Співпраця із Верховною Радою є одним із пріоритетних напрямів роботи Рахункової палати. Відтак, разом із парламентським Комітетом із питань бюджету ми об’єднали свої зусилля задля поліпшення результатів діяльності інституції: регулярно приймаємо участь у обговореннях наших звітів і ступеню виконання рекомендацій аудиторів», – зазначила Ольга Піщанська.

Своєю чергою нардеп Ігор Молоток, який очолює підкомітет Верховної ради з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати, наголосив на важливості ролі Рахункової палати на поточному етапі:

«Робота Рахункової палати показує, наскільки ефективно та прозоро були використані кошти держбюджету та міжнародних партнерів – у цьому зацікавлений парламент і над цим ми плідно працюємо. Я впевнений, що досвід американського ВОА і поради експертів будуть корисними для наших аудиторів», – резюмував Ігор Молоток.

Сторони також домовилися про подальшу підтримку американськими експертами Рахункової палати щодо належної перевірки коштів макрофінансової допомоги міжнародних партнерів та визначили напрями консультаційної підтримки інституції під час наступного тренінгу, який відбудеться наприкінці червня у м. Краків (Польща).

Нагадаємо, цього тижня в межах візиту до Рахункової палати експерти Центру досконалості аудиту провели дводенний тренінг на тему «Поглиблені навички проведення інтерв'ю» для апарату Рахункової палати, а також надали консультації аудиторським групам, залученим до аудитів, що відбуваються за підтримки американських експертів.

Довідково:

«Проєкт зміцнення спроможності Рахункової палати» Центру досконалості аудиту (CAE) Офісу урядової підзвітності США (GAO) у партнерстві з Місією USAID в Україні надає технічну підтримку Рахунковій палаті у зміцненні її спроможності проводити якісні аудити з червня 2023 року та розрахований на три роки. Мета, серед іншого,– зміцнити інституційну незалежність та практику проведення аудитів Рахунковою палатою згідно з Міжнародними стандартами вищих органів аудиту (ISSAI).