Про адаптацію практики державного аудиту до глобальних демографічних тенденцій, про їх вплив на зміну клімату та доступ до ресурсів, шляхи посилення державного аудиту заради стійкості та сталості, бачення можливостей використання нових технологій у державному секторі та в роботі вищих органів аудиту, вплив цього процесу на ефективність та прозорість ВОА, питання етики цифрового світу й конфіденційності й захисту даних, зокрема, йшлося під час X спільної конференції OLACEFS–EUROSAI, що відбулася днями у Мехіко (Мексика).
У заході взяли участь представники вищих органів аудиту з країн Європи, Латинської Америки та Карибського басейну, фахівці з Управління ООН зі зменшення ризику стихійних лих (UNDRR), експерти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), науковці Інституту географії Національного автономного університету Мексики (UNAM) та фахівці Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Рахункову палату на заході представляв заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка. Також у конференції взяв участь Директор департаменту стратегічного розвитку, контролю якості та міжнародної діяльності Вʼячеслав Дідківський.
Відкриваючи конференцію Вищий аудитор Мексики, Виконавчий Секретар OLACEFS Девід Рохеліо Кольменарес Парамо, наголосив, що стійкість є ключовою концепцією для майбутнього суспільства та усіх інституцій. Йдеться, серед іншого й про попередження та долання наслідків катастроф, захист населення та наслідки технологічного прогресу.
Спільна мета EUROSAI та OLACEFS полягає у співпраці задля удосконалення систем підзвітності в умовах криз та ризиків. Зокрема, у цьому контексті ключовими для обговорення були теми щодо ролі ВОА у запобіганні стихійним лихам, необхідності врахування в роботі ВОА наслідків змін клімату, підтримку найбільш вразливих категорій населення під час катастроф тощо.
Також на полях конференції заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка зустрівся з Генеральним аудитором Мексики, Виконавчим Секретарем OLACEFS паном Давідом Рохеліо Кольменарес Парамо.
Сергій Ключка подякував керівнику ВОА Мексики за запрошення долучитися до конференції. Сторони обговорили особливості роботи інституцій, зокрема, шляхи упередження корупційних ризиків, поділилися досвідом використання ІТ-технологій у роботі та окреслили шляхи майбутньої співпраці.
Серед іншого Сергій Ключка наголосив, що Україна впродовж десяти років очолює Робочу групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф. Визнаючи досягнення Робочої групи, XII Конгрес EUROSAI 27 травня цього року продовжив її діяльність під головуванням Рахункової палати ще на три роки. ВОА Мексики також очолює робочу групу зі схожим напрямком роботи у Латиноамериканській організації вищих органів аудиту (GTFD OLACEFS). Тож заступник Голови Рахункової палати запросив колег з ВОА Мексики долучитися до щорічного засідання Робочої групи EUROSAI, що відбудеться наступного року. Також сторони обговорили можливості для підписання Меморандуму про співпрацю ВОА України та Мексики.
«Переконаний, що співпраця між ВОА в рамках спільних конференцій наших регіональних організацій сприятиме обміну досвідом та знаннями у сфері аудиту державних ресурсів, що використовуються для розв'язання пріоритетних питань безпеки та добробуту населення наших країн. А центральна тема цьогорічної конференції безперечно є відображенням завдань, що постали перед нашими інституціями з огляду на поточні регіональні та глобальні виклики наших країн», - резюмував Сергій Ключка.
В рамках робочої поїздки до Мексики заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка також зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Мексиці, Панамі, Белізі, Гватемалі та Коста-Риці Оксаною Драмарецькою. Під час зустрічі обговорили можливості для сприяння співпраці Рахункової палати з ВОА цих країн.