8 жовтня у Брюсселі (Королівство Бельгія) відбувся перший раунд двосторонніх зустрічей України та Європейської Комісії в рамках здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву Європейського Союзу за переговорним розділом 32 «Фінансовий контроль», що є частиною переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.
Від Рахункової палати у Брюсселі у переговорах бере участь член Рахункової палати Кирило Клименко. Він виступив з презентацією щодо відповідності зовнішнього аудиту в Україні європейським та міжнародним стандартам. Правова основа роботи Рахункової палати не вимагає адаптації конкретних норм до acquis ЄС, проте діяльність інституції, має відповідати міжнародним стандартам INTOSAI.
Під час презентації Кирило Клименко висвітлив загальні принципи, на яких базується діяльність Рахункової палати, розповів про прогрес інституції щодо розвитку зовнішнього аудиту, співпрацю з Верховною Радою України, окреслив кроки, які вживає Рахункова палата для забезпечення відповідності вимогам ЄС, міжнародним стандартам і найкращим практикам та детально зупинився на новаціях законопроєкту 10044-д, що передбачає зміни до законодавства «Про Рахункову палату», які приводять її роботу до стандартів INTOSAI.
Загалом 8 жовтня у межах скринінгової сесії розглядалися питання макроекономічної стабільності, функціонування товарних ринків, фінансового ринку, ринку праці, сфер освіти та інновацій, фізичного капіталу та якості інфраструктури, секторальної та корпоративної структури української економіки, економічної інтеграції з ЄС та цінової конкурентоспроможності, а також боротьби з корупцією. Участь у двосторонніх зустрічах від України беруть представники Уряду, Верховної Ради України та інших інституцій.
9 жовтня відбудеться другий раунд двосторонніх зустрічей, під час якого розглядатимуться питання реформи державного управління.
Скринінг є першим етапом переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. За результатами скринінгу буде підготований звіт щодо відповідності українського законодавства праву ЄС та визначено ключові зміни, які має внести у своє правове регулювання Україна для подальшої євроінтеграції.