Новий паралельний аудит з німецькими колегами стосуватиметься цифровізації освіти

30.10.2024 16:03

Підготовка спільної заяви за результатами міжнародного паралельного аудиту системи цивільного захисту в школах України та Німеччини, а також подальша співпраця в межах інших аудитів та обмін практичним досвідом –  такі теми обговорювалися під час онлайн-зустрічі керівництва Рахункової палати та Рахункової палати Федеративної землі Гессен (Німеччина).

У зустрічі взяли участь Президент Рахункової палати Федеративної землі Гессен доктор Вальтер Валльман, Голова Рахункової палати Ольга Піщанська, заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка, член Рахункової палати Кирило Клименко, т. в. о. Секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий, радник Голови Рахункової палати Дмитро Сторожук та представники профільних департаментів.

Рахункова палата спільно з Рахунковою палатою Федеративної землі Гессен у липні завершили паралельний аудит ефективності на тему «Цивільний захист у комунальних закладах загальної середньої освіти». Звіт за матеріалами аудиту української сторони ухвалили на засіданні 3 липня. Наразі готується спільна заява  щодо  результатів аудитів, яка буде підписана найближчим часом.

Під час зустрічі Голова Рахункової палати Ольга Піщанська подякувала колегам за співпрацю та окремо зупинилася на деталях нового паралельного аудиту, який за попередніми домовленостями з іноземними колегами буде стосуватися цифровізації освіти, що в Україні є частиною реформи «Нова українська школа».

«Питання цифровізації освіти зараз є важливим для України. Воно набуває актуальності у зв’язку з бойовими діями, оскільки з міркувань безпеки не усі школярі можуть регулярно навчатися офлайн. При цьому світ рухається вперед, тому цифровізація, мобільність і доступність до освіти в будь-якому форматі має ключове значення для розвитку держави загалом», – зазначила Ольга Піщанська.

Відповідальний за напрям регіональної політики заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка розповів колегам, що на реалізацію заходів, пов’язаних з реформою «Нова українська школа» у 2024 році держава виділила 1,5 млрд грн, надавши субвенцію місцевим бюджетам. Ці кошти, зокрема, спрямовані  на придбання комп’ютерного та мультимедійного обладнання, виготовлення електронних підручників з аудіосупроводом тощо. Рахункова палата планує проаналізувати ефективність цих заходів, в той час як іноземні колеги могли б проаналізувати ефективність процесу забезпечення шкільної цифровізації в землі Гессен.

Своєю чергою, член Рахункової палати Кирило Клименко запропонував Рахунковій палаті Федеративної землі Гессен співпрацю в межах дослідження ступеня легкості початку бізнесу в Україні. Планується, що аудит передбачатиме, зокрема, аналіз функціонування реєстрів Міністерства юстиції України, Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Доктор Вальтер Валльман висловив зацікавленість у запропонованих темах, зазначивши, що вони потребують додаткового аналізу щодо цікавих німецьким колегам аспектів.

Сторони також обговорили продовження співпраці в частині обміну досвідом між інституціями.  

Довідково: Влітку 2023 року Рахункова палата та Рахункова палата землі Гессен визначилися з темою для першого паралельного аудиту: «Цивільний захист та протидія надзвичайним ситуаціям у загальноосвітніх навчальних закладах».

Аудит в Україні почався в грудні 2023 року, а в Гессені – у січні 2024 року. Рахункова палата охопила дослідженням 3 103 школи в п’яти областях України. Рахункова палата Федеративної землі Гессен досліджувала  подібні  питання в межах 250-го порівняльного аудиту проєкту «Стійкість», який перебував на стадії тендерного процесу на рівні ЄС.