Валерій Пацкан на конференції EUROSAI-ASOSAI у Єрусалимі виступив з ініціативою щодо створення в рамках INTOSAI Спецгрупи з аудиту оцінювання збитків і втрат від військових конфліктів

12.03.2019 14:00

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан на конференції EUROSAI-ASOSAI у Єрусалимі презентував ініціативу Рахункової палати щодо створення в рамках Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) Спецгрупи з аудиту оцінювання завданих збитків і втрат та використання коштів на подолання наслідків військових конфліктів.

"5 років в Україні триває війна. Окупація Донбасу і анексія Криму спричинили колосальні збитки для нашої держави. За даними ООН, внаслідок військової агресії Росії в Україні загинуло майже 13 тисяч осіб, поранено – майже 30 тисяч. Близько 1,5 млн осіб стали вимушеними переселенцями. А скільки було знищено будинків, скільки вивезено наших заводів та інших підприємств, скільки використано наших ресурсів і яких втрат зазнала екологія? На ці питання ми не знаємо відповідей. Адже сьогодні, на жаль, відсутні будь-які методології підрахунку збитків і втрат внаслідок військових конфліктів", – зазначив Валерій Пацкан.

Він підкреслив, що не тільки Україна потерпає від військової агресії – сьогодні у світі налічується багато країн-жертв військового втручання: Кіпр, Азербайджан, Афганістан, Грузія, Ірак, Кувейт, Македонія, Молдова, Сирія, Хорватія та інші.

Тож, відзначив Голова Рахункової палати, настав час країнам-членам INTOSAI зважити на нинішню ситуацію і відповідно реагувати на ті реалії, які нас оточують.

«Тому Рахункова палата виходить із пропозицією створити у рамках INTOSAI Спеціальну групу з аудиту оцінювання завданих збитків і втрат та використання коштів на подолання наслідків військових конфліктів. Спецгрупа має розробити єдині міжнародні стандарти для проведення вищими органами аудиту двох заходів. Перший – аудит оцінювання збитків і втрат внаслідок військових дій. Другий – щодо ефективності використання коштів, які направляються на першочергові заходи з ліквідації наслідків військового втручання. Тому, звертаюсь з особистим проханням до кожного керівника та кожного представника Вищого органу аудиту, які присутні сьогодні тут, підтримати ініціативу Рахункової палати на Конгресі INTOSAI у вересні цього року і проголосувати за створення відповідної Спеціальної групи», – наголосив Валерій Пацкан.

У конференції EUROSAI-ASOSAI в Єрусалимі беруть участь представники вищих органів аудиту 42-х країн світу.