«Усвідомлюємо високі вимоги до інституції»: Голова Рахункової палати - під час засідання Керівного комітету EU4ACU

24.05.2024 15:32

Результати діяльності Проєкту технічної допомоги Євросоюзу «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту відповідно до міжнародних стандартів» (EU4ACU) обговорили на засіданні Керівного комітету Проєкту 23 травня.

Серед іншого розглянули зміни у діяльності Рахункової палати за останні шість місяців та прогрес у впровадженні міжнародних стандартів роботи вищих органів аудиту. У заході взяли участь - Голова Рахункової палати Ольга Піщанська, керівник секції державних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Хенрік Вітфельт, керівник сектору управління державними фінансами, бюджетної підтримки та статистики Представництва ЄС в Україні Дженні Ландмарк, керівник команди експертів проєкту Інгуна Судраба та інші.

Хенрік Вітфельт відзначив, зокрема, такі прогресивні кроки Рахункової палати як оновлення складу інституції, регламенту її роботи, затвердження нової організаційної структури, наявності плану оперативної діяльності на поточний рік. Експерт наголосив на важливості незалежності та професійності Рахункової палати, роль якої у воєнний та повоєнний період відновлення є важливою. Тож проєкт EU4ACU докладає чималих зусиль для допомоги інституції у напрацюванні необхідних методологій та вдосконалення підходів.

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська висловила вдячність Представництву ЄС в Україні, Проєкту EU4ACU та його експертам за професійність та системний підхід у наданні допомоги. Вона також розповіла про досягнення інституції за останні пів року. Серед них: ухвалення необхідних метолодогій та стандартів, які наразі активно впроваджуються у роботу, напрацювання внутрішніх документів та ІТ-інструментів.

«Інструмент практичної допомоги експертами демонструє високу ефективність. Ми сподіваємося що цей інструмент буде використано і надалі. Ми відчуємо всебічну підтримку Рахункової палати і вдячні за неї. Та звісно, усвідомлюємо високі вимоги до нашої роботи», – ­ зазначила Ольга Піщанська.

Голова Рахункової палати відзначила, що співпраця з експертами EU4ACU – це вагомий поштовх для реформування інституції. З останніх важливих досягнень Ольга Піщанська, зокрема, назвала проведення за підтримки EU4ACU серії  навчальних тренінгів з аудиту відповідності, а також забезпечення співпраці з експертами проєкту у процесі здійснення аудитів та формування відповідної аудиторської документації.

Під час засідання учасники заслухали та прийняли звіт про реалізацію проєкту за останні 6 місяців, який презентувала Інгуна Судраба. Експертка детально розповіла про надану методологічну допомогу Рахунковій палаті, зокрема, у підготовці першого аудиту консолідованої фінансової звітності, специфіку навчання аудиторів, розвиток системи комунікацій в інституції, а також успіхи у налагодженні взаємодії між внутрішніми та зовнішніми аудиторами. Окрім цього, Інгуна Судраба зазначила, що до завершення проєкту (у вересні 2024 року) планується надання експертами EU4ACU допомоги Рахунковій палаті у процесі удосконалення системи управління якістю, розробці нової стратегії розвитку інституції та надання подальшої підтримки у проведенні аудитів.

 

Також Дженні Ландмарк відзначила, що оскільки Рахункова палата наразі лише починає проводити всі аудити відповідно до міжнародних стандартів, інституція потребуватиме методологічної та практичної допомоги і підтримки і у майбутньому.