Ольга Піщанська: Рахункова палата посилить контроль за використанням її інформації у кримінальних справах

05.07.2024 17:22

Про співпрацю Рахункової палати з правоохоронними органами та використання правоохоронцями інформації, виявленої під час аудитів, розповіла Голова Рахункової палати Ольга Піщанська під час науково-практичної конференції «Актуальні питання криміналістики та судової експертизи в умовах воєнного  стану». Захід відбувся у Національній академії внутрішніх справ. У ньому взяли участь керівництво Рахункової палати, представники профільних міністерств та відомств, фахівці сектору безпеки та оборони України, представники судово-експертних установ та профільних громадських організацій.

Ольга Піщанська наголосила, що Рахункова палата в межах здійснення контрольних заходів завжди співпрацює з правоохоронними органами.

«Протягом здійснення наших аудитів у разі виявлення документів або дій суб’єкта контролю, які підпадають під кримінальне провадження – всі ці матеріали і провадження передаються правоохоронним органам. Наразі є кілька гучних кримінальних справ, які відкриті на підставі матеріалів, які були виявлені Рахунковою палатою. Наша мета надалі – забезпечити контроль за тим, яким чином наша інформація використовується в межах кримінальних справ», – зауважила Ольга Піщанська.

Вона також виокремила подальші перспективи співпраці Рахункової палати з правоохоронцями, серед яких – взаємодія щодо оцінки наслідків військових дій. Окремо Голова Рахункової палати подякувала ректору академії, генералу поліції першого рангу Володимиру Чернєю за співпрацю, яка нещодавно була закріплена відповідним Меморандумом.

Також член Рахункової палати Єлизавета Пушко-Цибуляк у своєму виступі перед учасниками конференції акцентувала увагу на можливих шляхах посилення співпраці аудиторів та правоохоронців.

«У Законі України «Про Рахункову палату» поряд із аудитом та аналізом є така функція як експертиза. Цей різновид контрольних заходів опрацьовується, але ще не впроваджений, хоча може бути корисним для держави у процесі використання і розподілу, управління бюджетними коштами, які надходять від міжнародних партнерів», – зазначила Єлизавета Пушко-Цибуляк.

Учасники конференції обговорили також виклики, що постали перед криміналістикою та судовою експертологією, напрями вдосконалення законодавчої та відомчої правової регламентації діяльності слідчого, інспектора-криміналіста та судового експерта в умовах воєнного стану тощо.