Рахункова палата та Центр досконалості аудиту GAO США підбили підсумки співпраці та визначили майбутні пріоритети

19.11.2024 13:04

Підсумки співпраці Рахункової палати та «Проєкту зміцнення спроможності Рахункової палати», що реалізується Центром досконалості аудиту (CAE) Офісу урядової підзвітності Сполучених Штатів Америки (GAO), а також напрями співпраці на 2025 рік обговорили під час робочої зустрічі у Кракові (Республіка Польща) представники Рахункової палати та Проєкту.

Делегацію від Рахункової палати очолює Голова Ольга Піщанська. Від Центру досконалості аудиту Офісу урядової підзвітності США до зустрічі долучилися директор CAE Кейтерін Сіггеруд, та експерти Джозеф Крістофф та Айлін Ларенс.

Загалом за результатами зустрічі досягнуто домовленості, що впродовж 2025 року американська експерти надаватимуть Рахунковій палаті сприяння у забезпеченні підвищення кваліфікації фахівців, консультуватимуть щодо оновлення структури Рахункової палати у відповідності до останніх законодавчих змін та надаватимуть допомогу щодо програмного забезпечення для управління HR-процесами.

Набрання чинності змінами до законодавства «Про Рахункову палату» потребуватиме більш прискореного приведення роботи вищого органу аудиту України у відповідність до міжнародних стандартів зовнішнього аудиту.

Водночас за останній рік, у тому числі й за значної підтримки міжнародних партнерів, Рахункова палата уже досягла значних результатів: впроваджено у роботу стандарти ISSAI, що стосуються проведення аудитів (фінансового, ефективності та відповідності), ухвалено Кодекс етики Рахункової палати, порядки річного та стратегічного планування, створено систему управління якістю та інше.

Система компетенцій та управління людськими ресурсами Рахункової палати наразі перебуває в розробці і експерти CAE GAO надають Рахунковій палаті консультації з цього питання.

В межах робочої зустрічі американські колеги поділилися підходами, які застосовує їхня інституція щодо кадрової політики, набору персоналу, забезпечення кар’єрного росту та застосування системи мотивації. Окремо з партнерами обговорювалися питання тематики тренінгів та семінарів що стосуватимуться підвищення кваліфікації новопризначених працівників.

«Проголосовані зміни до законодавства «Про Рахункову палату» змінюють статус наших аудиторів. Вони будуть виведені з категорії держслужбовців та набудуть статусу «державних аудиторів». Зміниться процес відбору кандидатів на посади аудиторів, посиляться вимоги до фахівців та критерії оцінки їхньої ефективності. Для формування сильного кадрового складу мимаємо забезпечити процес безперервного навчання персоналу, просуван ня по службі та мотивації. Під час розробки системи внутрішніх документів Рахункової палати щодо управління персоналом ми враховуватимемо досвід наших партнерів з GAO. Вдячна колегам за те, що надають нам підтримку у цей важливий та відповідальний момент», – зазначила за підсумками зустрічі Ольга Піщанська.

Робоча зустріч членів Рахункової палати з американськими експертами продовжиться до кінця поточного тижня. До обговорення, зокрема, плануються такі аспекти діяльності як якість наповнення та оформлення звітів за результатами контрольних заходів та співпраця Рахункової палати з органами влади.  

Довідково: «Проєкт зміцнення спроможності Рахункової палати» реалізується урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Його завдання - зміцнити інституційну незалежність та практику проведення аудитів Рахунковою палатою згідно з Міжнародними стандартами вищих органів аудиту (ISSAI), здійснити підготовку до виконання значущої ролі у забезпеченні прозорості та підзвітності заходів з відновлення та відбудови України шляхом вдосконалення спроможності Рахункової палати здійснювати належний аудит, нагляд і звітування щодо всіх ресурсів іноземного та українського походження, покращити комунікацію інституції зі стейкхолдерами.