Розвиток інституційної спроможності Рахункової палати в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення, а також підтримку наукової спільноти у цьому процесі серед інших тем обговорили під час пленарного засідання Х Міжнародної науково-практичної конференції «Облік, контроль і оподаткування на шляху повоєнного відновлення України та досягнення цілей сталого розвитку». Захід відбувся 10 квітня в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана (далі – КНЕУ).
У конференції взяли участь представники Національної академії наук України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, Державної служби фінансового моніторингу, експерти з Німеччини, Польщі, Румунії, Молдови та Азербайджану. Рахункову палату представляв т. в. о. Секретаря Рахункової палати - керівника апарату Василь Невідомий.
У своєму виступі Василь Невідомий окреслив ключові досягнення та інституційні виклики для Рахункової палати та розповів про зміни у нормативно-правовому регулюванні її діяльності, оновлення підходів до планування і контролю якості, розширення повноважень та співпрацю з іноземними експертами, зокрема, у контексті аудиту коштів міжнародної допомоги.
Особливу увагу Василь Невідомий приділив результатам співпраці з науковою спільнотою, що відбувається в межах роботи Консультативно-наукової ради Рахункової палати. Т. в. о. Секретаря Рахункової палати - керівника апарату розповів учасникам конференції про роль наукових установ у розвитку аудиторської методологічної бази, зазначивши, що на сьогодні сформовано перелік з 17 тем аудитів, наукову підтримку в яких надаватимуть члени Ради.
«Передбачаємо перспективу участі членів Консультативно-наукової Ради в процесі імплементації статті 25 Закону України «Про Рахункову палату» щодо надання обов’язкових до розгляду висновків щодо проектів законодавчих актів, що стосуються питань статусу Рахункової палати. Особливе місце у нашій співпраці займає обґрунтування концептуальних основ і архітектоніки проєкту закону «Про публічні фінанси». Ми і далі розраховуємо на потужну наукову підтримку наших зусиль», — підсумував Василь Невідомий.
Своєю чергою директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць наголосив, що трансформація Рахункової палати підтверджує успішність практики поєднання міжнародного досвіду з державним науковим потенціалом, а ректор КНЕУ Дмитро Лук’яненко підкреслив, що належна система обліку, моніторингу й аудиту повинна враховувати сучасні екологічні та соціальні виклики.
У межах заходу обговорили також міжнародний досвід обліку, аналізу, аудиту та оподаткування на шляху досягнення цілей сталого розвитку, регуляторну політику та виклики повоєнного відновлення, зокрема і демографічні проблеми.
Відеозапис конференції доступний за посиланням: https://www.youtube.com/live/micdOXoLfk0