Поглиблення співпраці з партнерами, міжнародні аудити та залучення технічної допомоги є одними з головних пріоритетів міжнародного співробітництва Рахункової палати на 2025 рік. Відповідне рішення ухвалено на засіданні 6 травня.
Визначені пріоритети сфокусовані на підтримці євроінтеграційного курсу України, зміцненні системи державного фінансового контролю та впровадженні міжнародних стандартів аудиту у національну практику.
Також реалізація Пріоритетів міжнародного співробітництва сприятиме досягненню цілей, визначених у Стратегії розвитку Рахункової палати на 2025-2029 роки.
Отже, серед ключових напрямів міжнародної діяльності Рахункової палати у 2025 році:
1) Продовження та активізація участі у діяльності міжнародних професійних організацій – Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) та Європейської організації вищих органів аудиту (EUROSAI).
Зокрема, Рахункова палата продовжить головувати у Робочій групі EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф (EUROSAI WGAFADC), а також співпрацюватиме з партнерами в межах Проєктної групи EUROSAI «Технічна підтримка Рахункової палати з боку EUROSAI».
2) Участь у міжнародних заходах, що мають вагоме значення для іміджу України: спільні засідання Міжнародної ради аудиторів для НАТО (IBAN) та Компетентних національних органів аудиту для НАТО (CNAB; ВОА країн-членів НАТО); міжнародні заходи, що організовуються окремими країнами-членами ЄС у межах головування та з нагоди їхнього головування у Раді ЄС тощо.
3) Участь у багатосторонніх форматах регіонального співробітництва ВОА, серед них, розвиток взаємодії з регіональним об’єднанням «Вишеградська четвірка (В-4) + Група-2».
4) Співпраця з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком.
5) Діяльність щодо реалізації заходів державної політики європейської інтеграції України, що передбачає участь у двосторонніх зустрічах у межах офіційного скринінгу за переговорним розділом 32 «Фінансовий контроль», а також у засіданнях Комітету асоціації Україна – ЄС. Також триватимуть аудити у пріоритетних сферах реформ, визначених у Плані Ukraine Facility.
6) Продовження участі у багатосторонніх міжнародних групах аудиторів для програм транскордонного, транснаціонального, міжрегіонального співробітництва, що фінансуються ЄС: спільні операційні програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014–2020 та Interreg NEXT 2021–2027.
7) Розвиток дво - та багатостороннього співробітництва і міжнародні аудити:
- координований аудит «Реалізація права на освіту українських дітей у школах європейських країн» (з ВОА Литви, Польщі, Словаччини та Чехії, а також з регіональною Рахунковою палатою німецької землі Гессен);
- паралельний аудит на тему «Цифровізація освіти як сучасна вимога інформаційного суспільства» (з Рахунковою палатою землі Гессен);
- глобальний спільний аудит заходів з адаптації до зміни клімату (спільно з Робочою групою INTOSAI з аудиту навколишнього середовища та Ініціативою розвитку INTOSAI – IDI).
8) Участь у проєктах і програмах міжнародної технічної допомоги: Програма підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), Програма «Фонд технічної допомоги mAIDan Україна», SIGMA. Відновлення діалогу з SIDA та GIZ.
9) Проведення роботи із просування ВОА України як конкурентоспроможного кандидата на виконання функцій зовнішнього аудитора міжнародних організацій, у яких Україна є повноправним членом;
10) Розвиток комунікації та започаткування співпраці з іноземними та міжнародними заінтересованими сторонами (стейкхолдерами).
Більше інформації у наших соціальних мережах: