Рахункова палата пропонує провести VI Спільну конференцію EUROSAI-ARABOSAI в Києві у травні 2022 року

08.02.2021 16:30

Рахункова палата України пропонує провести VI Спільну конференцію EUROSAI-ARABOSAI в Києві 17–19 травня 2022 року.

З такою пропозицією виступив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час онлайн зустрічі з Президентом Вищого аудиторського офісу Чеської Республіки, Віцепрезидентом EUROSAI Мілославом Калою.

Валерій Пацкан нагадав, що Рахункова палата ще у грудні 2019 року звернулася до Генерального секретаря EUROSAI з пропозицією щодо проведення VI Спільної конференції EUROSAI-ARABOSAI в Україні восени 2021 року.

Він зауважив, що у зв’язку з пандемією COVID-19 та перенесенням строків проведення XI Конгресу EUROSAI на 2021 рік, Керівна рада EUROSAI на 52-му засіданні ухвалила рішення про проведення цієї Конференції у 2022 році. Її тема – «Дослідження вищими органами аудиту ефективності здійснення політики щодо пом’якшення наслідків зміни клімату».

Водночас нагадав Валерій Пацкан, з 5 по 12 листопада 2022 року у Федеративній Республіці Бразилія відбудеться XXIV Конгрес INTOSAI. «Щоб уникнути одночасного проведення двох великомасштабних міжнародних заходів, Рахункова палата звернулася до Генерального секретаря EUROSAI з пропозицією провести VI Спільну конференції EUROSAI-ARABOSAI в Києві 17–19 травня 2022 року. Я сподіваюся, що ситуація з пандемією у світі зміниться. І цю Конференцію ми проведемо у звичайному, а не онлайн режимі», – сказав Голова Рахункової палати.

В свою чергу Мілослав Кала зауважив, що пандемія внесла свої корективи і у графік проведення XI Конгресу EUROSAI, який у квітні цього року відбудеться в онлайн режимі. Мілослав Кала також високо оцінив діяльність Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, яку очолює Рахункова палата.