XII Конгрес EUROSAI: мандат Робочої групи з аудиту коштів на ліквідацію наслідків катастроф продовжено на три роки

27.05.2024 18:51

XII Конгрес Європейської організації вищих органів аудиту (EUROSAI) 27 травня ухвалив рішення про продовження мандату Робочої групи з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф. Також на Конгресі прийнято рішення про продовження головування Рахункової палати (Україна) в Робочій групі, затверджено Звіт про результати діяльності Робочої групи за 2021-2024 роки та її Стратегічний план на 2024-2027 р.

 

Попередньо цього ж дня під час 61 засідання Керівної ради EUROSAI Голова Рахункової палати Ольга Піщанська, зокрема, наголосила на важливості об’єднання зусиль ВОА щодо розробки нових підходів до проведення аудитів.

«Хочу наголосити, що масштабна світова криза, пов’язана з появою та поширенням COVID-19 та військовою агресією російської федерації, вкотре довела, що один у полі – не воїн. Ми продовжуємо цю боротьбу лише об’єднавши знання, зусилля та ресурси. Такий же підхід ми просуватимемо протягом наступних трьох років у діяльності Робочої групи. Ми націлені на: розширення співпраці з неурядовими організаціями та міжнародними експертами, підвищення гласності роботи, просування наших результатів, а також більш тісної співпраці з іншими робочими групами в EUROSAI та INTOSAI», - зазначила Ольга Піщанська.

Голова Рахункової палати під час Керівної ради EUROSAI та Конгресу EUROSAI детально прозвітувала про діяльність Робочої групи в рамках трьох головних стратегічних цілей: професійний розвиток аудиторів, попередження катастроф та ефективна зовнішня комунікація.

Зокрема, за її словами, задля професійного розвитку, Робоча група, провела кілька навчальних семінарів, воркшопів з обміну досвідом між країнами-учасницями. Також було проведено анкетування для ідентифікації потреб у методологічних матеріалах та оновлення продуктів групи та на основі аудитів останніх п'яти років було створено матрицю аудитів у сфері катастроф, базу даних аудитів та базу даних питань цих аудитів. 

 

По напрямку попередження катастроф відбулося чотири щорічні засідання учасників та два семінари. Робочою групою, з урахуванням інтересів інших ВОА, розпочато роботу щодо розробки керівництва з аудиту оцінювання збитків, завданих внаслідок збройних конфліктів міжнародного характеру/збройних агресій та практичних рекомендацій щодо проведення аудитів оцінки ймовірних збитків та мінімізації негативних наслідків катастроф.

Також, звітуючи про діяльність Робочої групи задля ефективної зовнішньої комунікації, Ольга Піщанська зазначила, що матеріали про досягнення групи активно представлялися на засіданнях Керівної ради EUROSAI у Лісабоні та Вільнюсі та висвітлюються у профільних виданнях і на сайті Рахункової палати.

Голова інституції також розповіла про зміст Стратегічного плану Робочої групи EUROSAI на 2024–2027 роки. Зокрема, за словами Ольги Піщанської,нові заходи Робочої групи здійснюватимуться в межах реалізації трьох стратегічних цілей спрямованих на підтримку інновацій в аудиторській діяльності, зміцнення інституційного потенціалу ВОА та активізацію обміну знаннями в аудиторській діяльності.

«Реалізація заходів, визначених Стратегічним планом дозволить нам не тільки вдосконалити методологію аудиту та підвищити значущість наших аудитів та дієвість їх рекомендацій, але й зміцнити співпрацю між країнами-членами, забезпечивши більшу координацію та взаємодопомогу в реагуванні на катастрофи. Виконання цього Стратегічного плану сприятиме реалізації цілей Стратегічного плану EUROSAI на 2024–2030 роки», - резюмувала Ольга Піщанська. 

Нагадаємо, раніше Звіт про результати діяльності та Стратегічний план також затвердили на Х засіданні Робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф у Варшаві (Польща) 23 квітня.

 

Довідково:

Рахункова палата України очолює Робочу групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, з 2014 року. Станом на травень 2024 року Робоча група об’єднує 17 вищих органів аудиту, з яких 15 ВОА – члени Робочої групи та 2 ВОА – спостерігачі.