Рахункова палата співпрацюватиме з Секретаріатом Аудиторської Ради Ukraine Facility

24.01.2025 14:47

Рахункова палата у межах своїх повноважень надаватиме Секретаріату Аудиторської Ради інструменту Ukraine Facility усю необхідну для якісної роботи партнерів інформацію.

Про це йшлося під час зустрічі голови Секретаріату Аудиторської Ради інструменту Ukraine Facility Нільса Вестфала та керівника команди експертів проєкту ЄС Яна Ван Туінена з Головою Рахункової палати Ольгою Піщанською.

У зустрічі також взяли участь з боку партнерів: керівник з операційних питань Секретаріату Аудиторської Ради інструменту Ukraine Facility  Юлія Юрченко, ключовий експерт Руслана Рудніцька, а також т. в. о. Секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий, керівники департаментів.

Довідково. Ukraine Facility – це програма фінансової допомоги Україні від Європейського Союзу. Протягом 2024-2027 років 50 мільярдів євро від ЄС буде виділено на фінансування держбюджету, стимулювання інвестицій та надання технічної підтримки в реалізації цієї програми. Програма реалізується відповідно до Плану Ukraine Facility. Цей технічний документ передбачає впровадження реформ, що закладуть основу для подальшого економічного відновлення та розвитку, а також інтеграції України до ЄС.

За фінансової підтримки ЄС Секретаріат Аудиторської Ради інструменту Ukraine Facility розпочав свою роботу у Києві в січні 2025 року. При цьому сама Аудиторська Рада функціонуватиме у м. Брюссель (Бельгія). Діяльність Секретаріату буде спрямована на підтримку ефективного та компетентного функціонування Аудиторської ради протягом усього терміну дії її мандату.

Під час зустрічі, ініційованої партнерами, вони висловили зацікавленість у налагодженні професійної співпраці з Рахунковою палатою з використанням результатів її аудитів та щодо обміну аналітичною інформацією. 

 

Ольга Піщанська відзначила, що Рахункова палата є незалежним органом, який працює виключно в інтересах держави, відтак у своїх аудитах в першу чергу звертає увагу на пріоритетні напрями. Водночас вона зазначила, що у 2024 році Рахункова палата провела 22 контрольні заходи, що пов’язані з реформами зазначеними у плані Ukraine Facility: у тому числі це аудити ефективності, що стосувалися проблем реформування мережі закладів вищої освіти, формування та реалізації державної житлової політики в частині забезпечення молоді житлом та аудит відповідності - щодо організації державного управління запасами крові.

Також Голова Рахункової палати зазначила, що на поточний рік заплановано ще 16 таких контрольних заходів. Серед них, за її словами, це аудити відповідності на тему «Як установи Національної академії медичних наук України підготовлені для переходу до програми державних гарантій медичного обслуговування населення», «Податковий борг: удосконалення адміністрування» та «Управління державним боргом». При цьому Ольга Піщанська зазначила, що аудит щодо державного боргу буде проводитися вперше.

Зараз Рахункова палата перебуває у найбільш активній фазі реформування, і уже понад рік інституція проводить усі свої аудити відповідно до міжнародних стандартів, за якими працюють провідні Вищі органи аудиту світу. «Отже, ми з вами говоритимемо однією мовою, мовою міжнародних стандартів. Звичайно, ми і далі продовжуємо розвивати уміння та навички наших аудиторів. Хочу відзначити, що допомогу при проведенні аудитів Рахунковій палаті надають й представники європейських та американських міжнародних проєктів. Тож я впевнена у позитивних перспективах нашої співпраці заради спільних результатів», - наголосила Голова Рахункової палати.

Під час зустрічі Василь Невідомий детально розповів партнерам про останні проведені аудити використання коштів міжнародної підтримки, а директорка Департаменту правового забезпечення Олена Ларіонова – про оновлену законодавчу базу щодо діяльності Рахункової палати.

Також учасники обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю та домовилися призначити відповідальних представників для організації відповідного напрямку співробітництва.