Валерій Пацкан: У 2021 році Рахункова палата охопила перевірками понад 2,5 трлн грн

30.04.2022 09:00

У 2021 році обсяг перевірених коштів Рахунковою палатою становив понад 2,5 трлн гривень. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан за результатами ухваленого Звіту Рахункової палати за 2021 рік.

Зокрема, обсяг перевірених коштів державного бюджету - понад 592 млрд грн, коштів бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування – 1 трлн 998 млрд грн.

«Це звіт за останній довоєнний рік. У ньому ніби зупинився час. Ще не падають бомби на українські міста, не безчинствують окупанти в Гостомелі, Маріуполі, Бучі, Краматорську. Ще не зруйновано будинки, мости, заводи, інші об’єкти інфраструктури. Мільйони громадян ще не перетворилися на біженців. Ми в Рахунковій палаті дбаємо, щоб кожна копійка була використана максимально ефективно. Адже це особливо важливо в умовах воєнного стану. Коли ворог докладає всіх зусиль, щоб знищити, зокрема, і українську економіку», - зауважив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан зазначив, що Рахункова палата ще з моменту першого карантину через COVID-19 перейшла на максимальне застосування сучасних IT-технологій в своїй роботі, щоб при будь-яких складнощах, що виникають, робота інституції не зупинялася. «За минулий рік наші аудитори перевірили 490 об’єктів, ми затвердили 63 звіти. Аудити охопили всі важливі сфери: оборону, медицину, освіту, нацбезпеку, правоохоронну діяльність тощо», - наголосив він.

За результатами проведених аудитів Рахункова палата підготувала та надіслала 538 документів органам виконавчої влади, установам, організаціям, підприємствам для відповідного реагування. У 2021 році за підсумками 18 аудитів надіслали 21 повідомлення правоохоронним органам щодо виявлених ознак кримінальних правопорушень. «За результатами 12 контрольних заходів правоохоронці розпочали 27 досудових розслідувань у кримінальних провадженнях», - підкреслив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що котрий рік поспіль високим є рівень виконання наданих рекомендацій і пропозицій за підсумками аудитів. Так, до кінця 2021 року повністю або частково виконано понад 65% рекомендацій, наданих у 2020-2021 роках. «Значно підвищилась якість співпраці Рахункової палати з іншими державними органами. Якщо у 2020 році Верховна Рада врахувала наші пропозиції у 5 законах, то у 2021 – у 7 законах та 13 законопроєктах. Аналогічно і Кабінет Міністрів – у 2020 році у 8 постановах і 7 розпорядженнях, а у 2021 – у 15 постановах та 11 розпорядженнях», - додав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата вимагає від всіх об’єктів контролю діяти за законом. «І ми самі ні на крок не відступаємо. Попри всі складнощі, пов’язані з агресією росії, Рахункова палата вчасно до 1 травня подає Верховній Раді затверджений звіт, як того вимагає від нас закон», - додав він.

Звіт Рахункової палати містить основні результати контрольних заходів, здійснених у 2021 році, інформацію про виявлені порушення, реагування об'єктів контролю на пропозиції і рекомендації установи, інформацію про участь у бюджетному процесі. Валерій Пацкан підкреслив, що сьогодні кожний державний орган працює в нових реаліях, але мета у всіх одна – перемога України. «Україна самовіддано бореться з ворогом. І цю війну маємо вигравати не лише на полі бою: потрібно вести санкційну війну, інформаційну, і, безумовно, боротися на економічному фронті. Рахункова палата братиме участь у складному та тривалому процесі визначення втрат, завданих Україні внаслідок російської агресії. Цей процес – запорука стягнення репарацій в майбутньому. Агресор має сповна відплатити за усі свої злочини, за усю спричинену шкоду!» - наголосив Голова Рахункової палати.