Ми цінуємо сприяння інституційному оновленню Рахункової палати з боку міжнародних партнерів - Андрій Майснер про заяву послів G7

07.12.2023 22:15

Позиція групи послів G7 - це потужний сигнал про підтримку інституційного оновлення незалежного державного органу зовнішнього аудиту, яким є Рахункова палата. Про це заявив т.в.п. Голови Рахункової палати Андрій Майснер, коментуючи повідомлення дипломатів, опубліковане в соцмережі Х (раніше Твіттер) у четвер, 7 грудня.

“Ми цінуємо сприяння інституційному оновленню Рахункової палати з боку міжнародних партнерів та вдячні за принципову позицію, висловлену послами країн «Групи Семи» - зазначив він.

Група послів G7 вважає, що «реформування Рахункової палати України - це шанс показати світу, що Україна добре розпоряджається міжнародною допомогою та ресурсами власних громадян».

“Забезпечення прозорості й підзвітності вимагають як українське суспільство, так і наші міжнародні партнери, які лише за 2021-9 місяців 2023 рр. надали Україні фінансову підтримку на понад 2,5 трильйони гривень. Тема ефективності в публічних фінансах і реального покращення урядування стає особливо актуальною в контексті повоєнного відновлення і відбудови України”, - підкреслив Андрій Майснер.

За його словами, Рахункова палата - це унікальна інституція, але здебільшого за потенціалом. Завдяки реформам вона нарешті стане тим, чим має бути - потужним, незалежним експертно-аналітичним аудиторським органом, з яким рахуються стейкхолдери всередині держави, а також європейські та всі інші міжнародні партнери.

“За останні пів року ми зробили неймовірний ривок у своїй діяльності та інституційному розвитку, зокрема, повністю перейшли на стандарти ISSAI. З нами вже співпрацюють американські, європейські, німецькі та інші іноземні колеги. Ми вже проводимо координовані аудити та спільно готуємо аудити за ключовими темами, що хвилюють українське суспільство та міжнародну спільноту”, - додав очільник Рахункової палати.

Посли країн "Групи Семи" раніше також висловили думку, що «нове керівництво Рахункової палати повинно бути призначене лише після ухвалення законодавства, яке забезпечує прозорий і заснований на заслугах конкурс з належною перевіркою кандидатів».

«Рахункова палата по суті є вищим органом аудиту держави і не підпорядкована й непідконтрольна жодній гілці влади. Саме це один із чинників поряд з професійними якостями її працівників та інституційною спроможністю, який має впливати на неупереджене та фахове сприяння розбудові належного урядування в Україні та запобігання корупції і шахрайству з публічними коштами», - наголосив Андрій Майснер.

Важливим етапом у цьому процесі очільник Рахункової палати вважає оновлення відповідного законодавства без зволікання в часі та за участі самої аудиторської інституції. Андрій Майснер закликав всі зацікавлені сторони долучитися до конструктивного процесу реформування та забезпечення інституційної зрілості й справжньої, а не фрагментарної, незалежності Рахункової палати.

«Це прямий інтерес українського суспільства та міжнародних партнерів України, які коштами своїх платників податків допомагають нам в найскрутніші часи», - підсумував свій коментар очільник Рахункової палати.