Безпеку у школах і зведення житла для вимушених переселенців перевірять українські та німецькі аудитори

30.01.2024 18:43

Українські та німецькі аудитори домовилися про проведення спільних аудитів на основі міжнародних стандартів (ISSAI).

Йдеться про два аудити ефективності на тему:

− «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб: сприяння інтеграції родин за новим місцем проживання за підтримки Федеративної Республіки Німеччина в умовах воєнного стану» (відповідальні за аудит: заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер та член Рахункової палати Василь Невідомий);

− «Цивільний захист у комунальних закладах загальної середньої освіти» (відповідальний за аудит заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер).

Під час українсько-німецької робочої сесії з питань організації та проведення спільних аудитів, що відбулася минулого тижня в місті Дармштадт (Німеччина, федеральна земля Гессен) і в місті Бонн (Німеччина, Північний Рейн-Вестфалія), фахівці Рахункової палати, Федеральної Рахункової палати та Рахункової палати федеральної землі Гессен узгодили основні питання щодо організації аудитів, зокрема підходи та механізми взаємодії між аудиторськими групами.

Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер
та Президент Рахункової палати федеральної землі Гессен Вальтер Вальман

«Це безпрецедентний рівень двосторонньої практичної співпраці з німецькими колегами, яку ми започаткували у 2023 році і передбачили в плані роботи на 2024 рік. На сьогодні ми розпочали аудити ефективності з елементами аудиту відповідності, згідно з міжнародними стандартами аудиту, на суспільно важливі теми. Координований аудит з Федеральною Рахунковою палатою Німеччини і паралельний аудит з Гессенською Рахунковою палатою. Житло для вимушених переселенців і безпека освітнього середовища в школах, включно з укриттями і недопущенням потрапляння у навчальні заклади зброї та вибухівки. Це життєво важливі питання для нашого суспільства. Це – реальна європейська інтеграція у професійній сфері, і ніщо не зіб’є нас із цього шляху», – так прокоментував результати зустрічі заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер.

Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер
та Голова Ландтагу Гессена (парламенту федеральної землі Гессен) Астрід Вальман

Обидва аудити українські та німецькі фахівці проводитимуть паралельно у своїх країнах. Розгляд та затвердження результатів контрольних заходів щодо зазначених аудитів заплановані на літо 2024 року.

Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер
та Президент Федеральної Рахункової палати Німеччини Кай Шеллер

Нагадаємо, у 2023 році було підписано Угоду про співробітництво між Федеральною Рахунковою палатою Німеччини і Рахунковою палатою. Українсько-німецька аудиторська співпраця відбувається за сприяння проєкту «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна – ЄС», що реалізовується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини. GIZ працює в Україні з 1993 року, зокрема, над реформою державного управління, сталим економічним розвитком, енергоефективністю та захистом клімату.