Експертна та консультаційна підтримка: підписано меморандум з Інститутом економіки та прогнозування НАНУ

16.05.2024 09:47

Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України надаватиме Рахунковій палаті експертну та консультаційну підтримку. Згідно з підписаним 15 травня Меморандумом, ця співпраця загалом має сприяти методологічному розвитку державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) у відповідності до основних принципів та міжнародних стандартів, а також - застосуванню Системи професійних документів INTOSAI (IFPP).

Так, зокрема, Меморандумом передбачено такі напрямки співпраці:

- взаємодія та консультування щодо аналізу й експертизи бюджету, міжбюджетних трансфертів;

- оцінка фіскальної політики у контексті вирішення завдань забезпечення економічного зростання в умовах війни та повоєнного відновлення, державна політика й стратегії стійкого економічного розвитку в різних секторах економіки, стратегічних галузях, бюджетно-податковій, інвестиційній та соціальній сферах;

- прогнозування розвитку України;

- аналіз ключових макропоказників та макроекономічних тенденцій;

- виявлення макроекономічних фінансових дисбалансів, які впливають на виконання бюджету та ін.

Під час робочої зустрічі директор Інституту Валерій Геєць детально розповів про можливості наукової установи та охарактеризував кожен з запропонованих напрямків співпраці. Водночас Голова Рахункової палати Ольга Піщанська подякувала науковцям за ґрунтовний підхід, зазначивши, що реалізація цих кроків може суттєво вплинути на швидкість реформування інституції та якість контрольних заходів. 

«Наша мета – це суттєва зміна якості роботи Рахункової палати, підвищення рівня фахівців інституції та якості нашої роботи з одночасною зміною підходів Рахункової палати до здійснення аудитів та визначення мети контрольних заходів. Після  детального аналізу ситуації стало очевидно, що досягти швидких темпів запланованих змін неможливо, використовуючи лише наші внутрішні ресурси. Тому наукова експертиза саме у запропонованих вами сферах може стати локомотивом цих змін», – відзначила голова інституції.

 

Довідково:  ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» функціонує з 2005 року та є правонаступником Інституту економічного прогнозування НАНУ, який діяв з 1997 року.

Головним завданням Інституту є проведення фундаментальних і прикладних досліджень за низкою напрямів, зокрема, моделювання та прогнозування економічного розвитку, державні фінанси, економічне зростання та структурні зміни в економіці, промислова політика. Наукові розробки інституту використовують у своїй діяльності Кабінет Міністрів України, Офіс Президента, РНБО, НБУ, Верховна Рада України та ін. Інститут  активно співпрацює з відповідними установами Нідерландів, США,  Угорщини, Греції, Австрії, Великої Британії та ін.