«Ми все подолаємо, якщо будемо об’єднані»: Керівники ВОА країн-партнерів зустрілися з колективом Рахункової палати

04.06.2024 19:10

Інституційна підтримка Рахункової палати, консультаційна допомога у реформуванні та спільні аудити. Ці та інші питання обговорили 3 червня на спільній зустрічі керівництва Рахункової палати та очільників шести вищих органів аудиту країн Європи.

Нагадаємо, у Рахунковій палаті з візитом перебувають: Президент Вищого аудиторського офісу Чеської Республіки, колишній президент EUROSAI Мілослав Кала, Державний контролер Естонської Республіки Янар Хольм, Генеральний контролер Державного контролю Латвійської республіки Едгарс Корчагінс, Генеральний аудитор Державного контролю Литовської Республіки Міндаугас Маціяускас, Президент Вищого аудиторського офісу Словацької республіки Любомір Андраши та Віце-президент Вищої палати контролю Республіки Польща Яцек Козловскі.

На початку зустрічі  присутні вшанували памʼять працівників Рахункової палати, які загинули захищаючи країну – Юрія Сторожева та Валерія Гулика.

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська подякувала іноземним колегам за підтримку і солідарність із українським народом у важкий час війни. Окрім цього сторони окреслили потенційні напрями подальшої співпраці.

«У нас є повне розуміння шляхів поглиблення співпраці з вищими органами аудиту ваших країн. Серед іншого, це можуть бути консультаційна підтримка та проведення тренінгів. Ми зацікавлені у проведенні вже в 2025 році спільних аудитів за темами, які були б важливими як для України, так і для ваших країн. Також пріоритетними для нас є отримання консультацій щодо внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату», – зазначила Ольга Піщанська.

Генаудитор Держконтролю Литви Міндаугас Маціяускас, зокрема, запропонував обмін досвідом щодо реформування інституції, адже Литва теж нещодавно вносила зміни до свого профільного законодавства.

Віце-президент Вищої палати контролю Польщі Яцек Козловскі зауважив на можливості проведення спільного аудиту, що стосується освіти українських дітей-вимушених переселенців. Ольга Піщанська підтримала його пропозицію та запропонувала іншим ВОА також долучитися до цього контрольного заходу.

Генаудитор Держконтролю Латвії Едгарс Корчагінс відзначив зацікавленість його ВОА в проведенні спільних ІТ-аудитів з українською стороною. Його підтримав колега зі Словаччини Любомір Андраши.

Генаудитор Естонії Янар Хольм також приєднався до колег та запропонував Рахунковій палаті підтримку за іншими напрямками, що цікавлять інституцію. 

В свою чергу Президент ВОА Чехії Мілослав Кала подякував керівництву українського ВОА та аудиторам за сміливість продовжувати роботу попри всі ризики.

Мілослав Кала презентував фотокопію рішення Керівної Ради EUROSAI про призупинення співпраці з рф і білоруссю, а Любомір Андраши подарував Рахунковій палаті ноутбуки.

«Перед нами постали нові складні виклики, у відповідь на які наші партнери висловили готовність максимально підтримувати нас. Цей візит - найкращий доказ щирості намірів наших партнерів поглиблювати співпрацю. Ми все подолаємо, якщо будемо об’єднані», – наголосила Ольга Піщанська.

Наприкінці зустрічі іноземні колеги залишили записи в Книзі почесних гостей.