Робота зі стейкхолдерами у процесі аудиту: у Нідерландах відбувся міжнародний воркшоп

10.06.2024 16:30

Теорії, моделі та види впливу, а також шляхи підвищення впливу аудиту, шляхом залучення зацікавлених сторін (стейкхолдерів) досліджували аудитори восьми країн під час тематичного воркшопу, що відбувся на початку червня у Гаазі (Нідерланди).  

Захід був організований коштом програми Міністерства фінансів Королівства Нідерланди та об’єднав аудиторів України, Нідерландів, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Грузії, Молдови, Північної Македонії та Румунії. Цей обмін досвідом є продовженням інтерактивних онлайн-сесій та офлайн-зустрічей, що тривали впродовж останніх двох років.  

Аудитори влаштовували мозкові штурми та брали участь в дискусіях задля вироблення сучасних та найбільш дієвих шляхів залучення стейкхолдерів до процесу аудиту, співпраці з ними задля посилення позитивних змін внаслідок імплементації результатів аудиту. Також виконувалися практичні завдання з формулювання питань матриці впливу від залучення стейкхолдерів. 

Від Рахункової палати участь у воркшопі взяли начальник відділу Департаменту контролю гуманітарної та соціальної сфери Ольга Дикуха, начальник відділу Департаменту стратегічного розвитку, контролю якості та міжнародної діяльності Юрій Радіонов та заступник начальника відділу Департаменту контролю з питань АПК, використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Лілія Прудивус. 

Для українських аудиторів цей досвід є надзвичайно корисним та цінним, особливо у контексті реформування Рахункової палати та планів інституції щодо посилення її взаємодії зі стейкхолдерами, зокрема, Верховною Радою України.  

 В межах візиту до Нідерландів українські аудитори також відвідали міжнародну неурядову організацію Oxfam Novib. Вона опікується вирішенням проблем бідності та її супутніх проблем в усьому світі. Там українські аудитори ознайомилися з особливостями з методології моніторингу та оцінки результатів, що призводять до позитивних змін у політиці, діях, діяльності організацій, осіб, суспільства в цілому.