Фонд гарантування вкладів планує перерахувати до Державного бюджету у 2025 році щонайменше 5,5 млрд грн боргу

03.12.2024 18:07

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) за рахунок економії з оплати праці їхніх працівників та нарахувань на фонд оплати праці; пільг, отриманих від постачальників на придбання певних програмних засобів та послуг, які були надані в умовах воєнного стану та проведення процедур закупівель зекономив понад 17% (майже 152 млн грн) свого бюджету у 2023 році.

Про ці заходи Фонд відзвітував на виконання рекомендацій Рахункової палати, наданих за результатами аналізу його діяльності у 2016–2019 роках.

Аудитори, зокрема, встановили, що 2 млн грн Фонд витратив на преміювання членів виконавчої дирекції «за виконання особливо важливих завдань», однак на той час вони здійснювали свої стандартні робочі повноваження.  

Рахункова палата рекомендувала Фонду усунути ці недоліки та у підсумку виконавчою дирекцією Фонду було схвалено проєкт концепції зміни підходів до оплати праці працівників та членів виконавчої дирекції, який подано на розгляд членів адміністративної ради.

Щодо посилення контролю за розрахунками зобов’язань Фонду за векселями, які були припинені відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», що  підлягають сплаті до державного бюджету відповідно до Договору про порядок перерахування коштів до Державного бюджету України, укладеного між Фондом та Міністерством фінансів України від 15.04.2022, Міністерство повідомило таке.

Рішенням адміністративної ради Фонду від 27.06.2024 було встановлено значення цільового показника, який покриває прогнозний обсяг ризиків у банківській системі. Відтак, Фонд щорічно перераховуватиме до Державного бюджету України надлишок капіталу, розрахований на основі затвердженого значення цільового показника та строків його досягнення.

Зокрема, за розрахунками Фонду у 2025 році, за умови відсутності нових банкрутств установ, до державного бюджету буде сплачено не менше
5,5 млрд грн боргу, а залишок основної його частини буде повернуто державі до
2031 року.

Таким чином Фонд гарантування вкладів та Мінфін виконали усі рекомендації Рахункової палати. Контроль за їх виконанням завершено.