Інновації в аудиті обговорили учасники ХІ Засідання Робочої групи EUROSAI щодо попередження та ліквідації наслідків катастроф

21.05.2025 18:59

Найбільш ефективні та перспективні цифрові рішення для проведення аудитів, що стосуються попередження та ліквідації наслідків катастроф обговорили 21 травня під час другого дня ХІ засідання робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф*.

Засідання відбулося у м. Рим (Італійська Республіка) та обʼєднало представників ВОА 12 країн Європи. Його організовано Рахунковою палатою України спільно з Вищим органом аудиту Італійської Республіки (Corte dei conti).

Відкриваючи захід, заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка відзначив особливу цінність діалогу аудиторів та представників органів влади і експертів у реалізації спільних цілей та напрацюванні покращення підходів до проведення аудитів та ширшого практичного застосування отриманих результатів.

Учасники зустрічі презентували власний досвід втілення інноваційних рішень в аудиті. Зокрема, аудиторка Ірина Юршевська представила інноваційні підходи в аудитах у сфері попередження катастроф, акцентувавши на досягненні стратегічних цілей EUROSAI. Також аудитор Дмитро Ливківський розповів колегам про дослідження перспектив використання штучного інтелекту в аудитах: автоматизацію обробки великих об’ємів даних, використання ШІ на етапі планування аудитів тощо. 

Цифрову платформу «ЕкоЗагроза»** презентував учасникам заходу заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко. Застосунок акумулює дані про стан довкілля в Україні та може використовуватися у процесі аудиторського аналізу надзвичайних ситуацій.

Також під час заходу досвід застосування інновацій представили й експерти-аудитори з інших ВОА. Зокрема,  колеги з Естонії відзначили, що цілісний підхід до кібербезпеки, за їхніми висновками, має включати чітку організаційну політику, точне визначення ролей у цій системі, належне інформування суспільства, постійний моніторинг та контроль за заходами стійкості.

Під час інтерактивних сесій учасники мали змогу не лише поділитися власним досвідом, а й протестувати сучасні підходи до здійснення аудиту в кризових умовах. Також у форматі опитування було визначено найпоширеніші цифрові інструменти, які аудитори застосовують у різних країнах. Завершальним акцентом став практичний воркшоп, у межах якого члени Робочої групи розробляли стратегії аудиту катастроф з використанням цифрових рішень — це сприяло зміцненню командної взаємодії та навичок дій в екстремальних ситуаціях.

 

Підсумовуючи дводенний захід керівник Управління міжнародних справ ВОА Італії Мауро Орефіче подякував колегам з Рахункової палати за співпрацю, а заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка висловив вдячність усім учасникам за активну участь в обговореннях та сподівання на подальшу плідну діяльність Робочої групи.

Сергій Ключка запропонував розглянути можливість проведення наступного засідання Робочої групи у травні 2026-го року в Україні.Також, анонсував започаткування тематичного семінару, приуроченого до Міжнародного дня зменшення небезпеки катастроф, який відзначають 13 жовтня. 

Нагадаємо 20 травня, під час першого дня ХІ Засідання Робочої групи EUROSAI щодо попередження та ліквідації наслідків катастроф його учасники ділилися досвідом проведення аудитів у сферах цивільного захисту й протидії катастрофам. 

 

* Робочу групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф було створено у 2014 році з ініціативи Рахункової палати. Робоча група об’єднує 17 вищих органів аудиту. Її мета — зміцнення потенціалу держав у сфері аудиту коштів, спрямованих на боротьбу з наслідками катастроф, а також популяризація інноваційних підходів до контролю публічних фінансів.

** «Еко-загроза»  це офіційний веб-ресурс Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, розроблений за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Він слугує платформою для автоматичного збору та фіксації в режимі реального часу інформації про екологічні загрози з географічною привʼязкою до місцевості, тому дозволяє швидко виявляти та реагувати на екологічні проблеми.

 

Більше інформації у наших соціальних мережах:

FacebookTelegramInstagramXLinkedInYoutube